آرشیو   |  تماس با ما   |  جستجوی پیشرفته    RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس  
 خانه    درباره ما    ارسال خبر و یادداشت    اخبار فولاد  
جمعه، 9 آبان 1399 - 05:45   
  تازه ها:  
 
   اقتصاد و بازار  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 394787صفحه نخست » راهداری و حمل و نقل جاده ایدوشنبه، 21 مهر 1399 - 23:13
افتتاح پروژه‌های بهسازی محورهای آسیب دیده از سیل در فروردین ۹۸
اکوفارس: با حضور رییس جمهور پروژه‌های بازسازی و مرمت ۲۱۶۶ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی و ۷۵۲ دستگاه ابنیه فنی با اعتبار ۱۰۴۸۳ میلیارد ریال با هدف جبران خسارت‌های ناشی از سیل فروردین ۱۳۹۸ به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.
  
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در این مراسم نوسازی و بازسازی مناطق سیل زده کشور را در دوره زمانی اندکی بیشتر از یک سال، یک کار بزرگ تاریخی و از افتخارات ملی برشمرد و تاکید کرد: همکاری و ایثار مردم در جریان سیل فروردین ۹۸ و روند بازسازی خسارت ها، در تاریخ کشور ثبت شد.
دکتر روحانی با بیان این که در حادثه سیل فروردین ماه سال ۹۸ همه مردم پای کار آمدند، گفت: رهبری معظم انقلاب که در همه مقاطع حساس رهبری و هدایت می‌کنند، در این مساله نیز هدایت کردند، همه نهادها، بنیادها، نیروهای مسلح و همه مردم همه پای کار آمدند و ما در طول مدت یک سال و چند ماه توانستیم تقریبا همه جاده‌ها، روستاها و خانه‌ها را در همه مناطقی که در اثر سیل تخریب شده و یا خسارت فراوان دیده بود، به نهایت برسانیم که یک کار بزرگ تاریخی بوده است.
در ادامه این مراسم محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و شرکت های پیمانکار ی همکار وزارت راه و شهرسازی و حتی پیمانکاران فعال در پروژه های گوناگون جزء اولین کسانی بودند که در حوادث سیل وارد کار شدند و تا امروز نیز حضور دارند.
وی افزود: به غیر از بخش گسترده ای از پروژه ها که امروز به دستور جنابعالی افتتاح می شود، یک سری از طرح ها نیز تا پایان سال تکمیل می شود زیرا با تدابیر ویژه ای پیگیری می شوند تا آسیب پذیری نداشته باشند.
اسلامی با بیان این که ۲۲ استان کشور بر اثر سیل فروردین ماه سال گذشته دچار خسارت شد، گفت:  این میزان از خسارت شامل ۲۴۸۵ کیلومتر راه اصلی، ۲۶۳۷ کیلومتر راه فرعی، ۱۰۲۷۷کیلومتر راه روستایی و ۱۰ هزار دستگاه ابنیه فنی و پل بود که خسارت وارده به این زیرساخت ها حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شد و حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی دریافت شد و برای تکمیل طرح ها هم گام های باقیمانده با تامین اعتبار مورد نیاز انجام شود.
وی تصریح کرد: برای اولین بار در دولت دوازادهم، بازسازی مناطق سیل زده هم در بخش مسکن و هم در بخش حمل و نقل با چنان دقت، کیفیت و سرعتی انجام گرفت که مردم به سرعت به زندگی عادی بازگشتند که این جای شکرگزاری دارد. 
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پروژه هایی که امروز با فرمان رییس جمهور به بهره برداری رسید، بیان داشت: امروز بازسازی کامل ۱۷۹۵ کیلومتر راه اصلی، بازسازی و احیا ۷۳۲۴ کیلومتر راه فرعی و روستایی، بازسازی ۶۵۹۲ دستگاه ابنیه فنی و پل و باقی پروژه ها در قالب طرح های جایگزین تا پایان سال به بهره برداری می  رسد.
در ادامه وزیر راه و شهرسازی به حضور شبانه روزی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به همراه راهداران تلاشگر کشورمان در شرایط سخت به خصوص در روزهای مواجهه با بلاهای طبیعی که در جاده ها خدمت رسانی می کنند، این تلاش ها را ستود.
عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن قدردانی از زحمات دولت و سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: طی ۴۰۰ روز کاری در سال گذشته و جاری،  روزانه ۴۱۰۰ تن آسفالت برای ساخت و ترمیم جاده های آسیب دیده با بکارگیری تجهیزات و ماشین آلات راهداری به کار رفت، همچنین  روزانه ۲۱ متر پل ساخته شد و هم اکنون ۱۴۵۰ متر پل بزرگ را در دست ساخت قرار دارد.
بر اساس این گزارش دکتر حسن روحانی رئیس جمهور ضمن تشکر و قدردانی از تلاش های مجموعه وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای فرمان افتتاح پروژه های راه و شهرسای در استان های سیل زده را صادر کرد.
این گزارش می افزاید: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بهره‌گیری از توان 12 هزار نفر از پرسنل راهداری، 9600 دستگاه ماشین‌آلات و اعزام نیروها و ماشین آلات از استان های معین نسبت به اقدام به ریزش برداری و پاکسازی سطح راه‌ها به ویژه راه‌های مسدود شده به تعداد 31 هزار و 243 مقطع و رهاسازی 3809 دستگاه خودرو گرفتار در سیل کرد، همچنین برای ارزیابی خسارات سیل در فروردین سال 1398، 6500 نفر روز در قالب تیم‌های ارزیابی برای بازدید از راه‌ها و پل‌های آسیب‌دیده اعزام شد و برای برقراری ارتباط راه‌های قطع شده بالغ بر 368 راه دسترسی موقت به طول 57 کیلومتر احداث شد و 896 هزار و 188 مترمکعب خاکریز باهدف هدایت سیلاب و جلوگیری از ورود مناطق مسکونی و آب گرفتگی جاده‌ها اجرا شد.
 
گفتنی است در این بین 741 دستگاه ماشین‌آلات به همراه 895 نیروی راهداری از استان‌های معین به استان‌های سیل‌زده اعزام شد، ضمن این که حدود 7000 کیلومتر راه روستایی خاکی، شوسه و شانه راه‌های اصلی و فرعی که دچار آ‌ب‌بردگی و آب‌شستگی شده بودند، توسط ماشین‌آلات راهداری طی این مدت بازسازی شد و به بهره‌برداری رسید. از دیگر اقدامات انجام‌شده می‌توان به ارسال 436 عدد انواع باکس و لوله های بتنی پیش‌ساخته به استان‌های مختلف سیل‌زده برای نصب در آبروها در برقراری تردد اولیه، نصب 13 دستگاه پل خرپایی به طول 980 متر، رفع آب گرفتگی 8489 ابنیه فنی با ابعاد مختلف به منظور کاهش میزان تخریب، ترمیم نقاط رانشی محورها در 1155 مقطع و بازسازی موقت ابرو و پایه‌های تخریب‌شده به طول 1341 متر اشاره کرد.
شایان ذکر است پس از بازگشایی تمامی راه‌ها توسط عوامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و پیگیری‌های وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان از سازمان برنامه و بودجه، مبلغ 1500 میلیارد تومان برای حوزه حمل‌ونقل (راه و شهرسازی) تخصیص یافت که از این مبلغ حدود 1128 میلیارد تومان سهم حوزه راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، حدود 628 میلیارد تومان به صورت ملی و 500 میلیارد تومان به استان‌ها ابلاغ شد.
این گزارش حاکی است: در بخش اعتبارات ملی نیز در مجموع اعتباری حدود 493 میلیارد تومان برای حوزه نگهداری راه‌های شریانی توزیع شد که حدود 427 میلیارد تومان بابت بهسازی و روکش آسفالت و 66 میلیارد تومان بابت ایمن‌سازی نقاط آسیب‌دیده بود. در حوزه نگهداری ابنیه فنی نیز حدود 135 میلیارد تومان بایت مطالعه و اجرای بهسازی تعمیرات اساسی نگهداری پل‌های بزرگ و ابنیه فنی راه‌ها اختصاص یافت و حدود 500 میلیارد تومان هم بابت نگهداری راه‌های فرعی و روستایی آسیب‌دیده در نظر گرفته و به استانها ابلاغ شد.
بر مبنای این گزارش پس از برآورد خسارات و تخصیص اعتبارات در مجموع 1580 پروژه از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای کل مناطق سیل‌زده تعریف شد و در جریان افتتاح این پروژه‌ها 2166 کیلومتر از راه‌ها و 752 دستگاه از پل‌های آسیب دیده ناشی از سیل بهسازی، بازسازی و مرمت شد و به بهره‌برداری رسید.
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تازه ها  
  جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش‌آموزان جمعه ۹ آبان
  انگلیس: سفیر ایران را احضار کردیم
  آمریکا ۸ شرکت فعال در بخش پتروشیمی ایران را تحریم کرد
  درخواست رسمی پرسپولیس از فیفا برای باز شدن پنجره نقل و انتقالات
  کارخانه «آزمایش» طویله گوسفندان شد!
  کشف قریب به یک ونیم تن موادمخدر در جنوب شرق کشور
  عضویت کوربین در حزب کارگر انگلیس تعلیق شد
  پامپئو با دخالت در امور صنعاء خواستار پایان همکاری با ایران شد
  ثبت نزدیک به ۱۰۰۰ خشونت پلیس علیه شهروندان در ناآرامی‌های آمریکا
  سید عبدالملک الحوثی: ماکرون آلت دست صهیونیست‌هاست
  افزایش شدید خرید اسلحه و مایحتاج زندگی در آمریکا
  هربار ترامپ از من حرف می‌زند بیشتر به مرگ تهدید می‌شوم
  طرح «الحاق»، بخشی از چشم‌انداز ترامپ است و اجرا خواهد شد
  آیت‌الله علوی‌گرگانی: به داد مردم برسید
  ماکرون: عامل حمله نیس یک «تروریست اسلام‌گرا» بود
  شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس شد
  یک جنگنده تایوان سقوط کرد
  سمیعی: با حضور باندهای فساد در اطراف پرسپولیس مبارزه می‌کنم
  اعلام حکومت نظامی در فیلادلفیا
  مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس انتخاب شد
 
 
 
© اکوفارس 1390
info@ecofars.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار