آرشیو   |  تماس با ما   |  جستجوی پیشرفته    RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس  
 خانه    درباره ما    ارسال خبر و یادداشت  
سه شنبه، 17 تیر 1399 - 22:17   
  تازه ها:  
 
   اقتصاد و بازار  

  قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۹/۰۴/۱۷


  قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۴/۱۷


  هزینه مصرف خانوار در کدام بخش‌ها افت کرد +جدول


  جزئیات نرخ رسمی ۴۷ ارز/قیمت دلار ثابت ماند


  دو راهی ماندن در انبار‌ها یا ترخیص شدن!


  برای خرید کیبورد تبلت چقدر هزینه کنیم؟


  قیمت جدید انواع همبرگر در بازار


  دولت شیلی به طبقه متوسط مردم وام کرونایی می دهد


  ریزش ۸۷۰هزارتومانی قیمت سکه طی دو ساعت


  قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۹/۰۴/۱۶


  نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایش یافت/ قیمت دلار ثابت ماند


  قیمت روز گوشی موبایل در ۱۶ تیر


  قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۴/۱۶


  تلویزیون های ارزان قیمت در بازار کدام است؟


  جعبه ابزار را چند بخریم؟


  نرخ جدید محلول ضد عفونی کننده دست در بازار


  قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۹/۰۴/۱۵


  نرخ رسمی ۴۷ ارز اعلام شد/قیمت ها ثابت ماند


  عاملان اصلی افزایش قیمت طلا در اوج کرونا


  قیمت جدید لوازم یدکی جک اس ۵ در بازار


- اندازه متن: + -  کد خبر: 377276صفحه نخست » تازه هاچهارشنبه، 11 تیر 1399 - 14:25
کفاشیان: به فدراسیون می‌آیم تا میزم را حفظ کنم!
اکوفارس: علی کفاشیان، نایب رئیس فدراسیون فوتبال اعتقاد دارد که سنگ اندازی در مسیر انتخابات این فدراسیون به ضرر فوتبال کشور خواهد بود.
  

به گزارش تسنیم، علی کفاشیان، نایب رئیس فدراسیون فوتبال که امروز (چهارشنبه) در محل این فدراسیون حضور یافته بود در خصوص اینکه چند روز غیبت داشت، گفت: قرار نیست هر روز به فدراسیون بیایم، چون هنوز عضو موظف نیستم و عضو هیئت رئیسه محسوب می‌شوم. چند روز یک بار سر می‌زنم تا میز را اینجا حفظ کنیم.

وی در واکنش به اینکه برخی در فدراسیون در تلاش هستند تا کفاشیان در هیئت رئیسه هم حضور نداشته باشد، اظهار داشت: تا زمانی که انتخابات در مجمع برگزار شود، طبق همان مجمع انتخاباتی قبلی من نایب رئیس فدراسیون فوتبال هستم و در سمت خودم تا انتخابات  بعدی خواهم بود. انتخابات بعدی که برگزار شود، قول می‌دهم که سر و کله ما خیلی در فدراسیون پیدا نشود.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا بحث سرپرستی او در فدراسیون منتفی شده است، خاطر نشان کرد: فعلاً منتفی است و فکر می‌کنم کلاً منتفی شده باشد. چون سرپرستی به این مسئله نیاز دارد که بازنشسته نباشیم و مجوزهای لازم گرفته شود. من هم بازنشسته هستم و عملاً نمی‌توانم سرپرست باشم تا اسناد و اوراق را امضا کنم.

کفاشیان درباره مشکل اساسنامه فدراسیون فوتبال و فیفا به بند نهاد عمومی غیردولتی بودن فدراسیون ایراد گرفته و از طرفی وزارت ورزش هم قبول نمی‌کند این بند را تغییر دهد، در حالی که پیش از این یک بار در دولت محمود احمدی‌نژاد چنین مشکلی پیش آمده بود، تصریح کرد: آن موقع اساسنامه ارسالی تایید شد و ما هم با همان اساسنامه کار کردیم. الان در اساسنامه جدید بحث دیده شدن استقلال کامل فدراسیون فوتبال است. فیفا گفته وزیر ورزش عضو مجمع نباشد که حتی این مسئله هم قبول شده است، اما تصمیم گیرنده اصلی در فدراسیون فوتبال مجمع و هیئت رئیسه هستند.‌ اشکال خاصی وجود ندارد که اساسنامه تایید شود و ماجرای نهاد عمومی غیر دولتی بودن فدراسیون‌ها نیز طبق مصوبه مجلس است و قانونی یکسان برای همه فدراسیون‌ها محسوب می‌شود. این قانون هم چیزی نیست که برداشته شود و همه فدراسیون‌ها را شامل می‌شود.

وی در واکنش به این مسئله که فیفا چنین بندی را نپذیرفته گفت: در این خصوص نزدیک به یک سال است که با فیفا بحث می‌شود و آنها باید توجیه شوند که این قانون ربطی به زیر سوال رفتن استقلال فدراسیون ندارد. هر فدراسیونی در هر کشوری، ضمن اینکه تابع قوانین بین‌المللی است، باید تابع قوانین داخلی هم باشد. نمی‌توان قوانین داخلی را هم نادیده گرفت، این جزو قوانین ماست و باید به آن احترام گذاشته شود. باید با فیفا به درستی صحبت شود تا آنها متوجه شوند که این اساسنامه می‌تواند استقلال فدراسیون را حفظ کند و کسی در انتخابات و تصمیمات فدراسیون دخالت نخواهد کرد و تصمیم گیرنده مجمع و هیئت رئیسه هستند.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که مجمع چه زمانی تشکیل خواهد شد، گفت: من خودم پیشنهاد داده‌ام که اگر ابهام کوچکی برای فیفا یا هر جای دیگری وجود دارد، سریعاً انتخابات طبق اساسنامه فعلی که هیچ مشکلی هم ندارد، برگزار شود. برای برگزاری انتخابات اساسنامه مشکلی ندارد و می‌توانند مجمع را سریع برگزار کنند. این پیشنهاد من بوده و اگر اساسنامه مشکل و ابهامی هم داشته باشد که از نظر من نیست، با برگزاری انتخابات تکلیف مدیریت فدراسیون مشخص می‌شود که حداقل روی یک ریل کاری جدید قرار می‌گیرد تا هیئت رئیسه و صاحب پیدا کند. پس از آن می‌توان برای برطرف کردن ابهامات قدم‌های بعدی را برداشت تا ابهامات برطرف شود. اکنون هر چقدر فیفا تایید اساسنامه فدراسیون ما را طول بدهد، به ضرر فوتبال ما و آسیا خواهد بود. ما جزو بهترین کشورهای آسیا هستیم و به این شکل فیفا در حق فوتبال ما ظلم می‌کند. باید سریع‌تر مجوز برگزاری انتخابات را بدهند و پس از آن هیئت رئیسه جدید ابهامات را برطرف کند.

کفاشیان در خصوص اینکه اسلامیان معتقد است دولت باید ورود کند تا مشکل اساسنامه برطرف شود، گفت: این بحثی نیست که دولت ورود کند، بحث فدراسیون فوتبال با فیفاست و ما باید قوانین را بگوییم. اگر مورد خاصی وجود دارد، صراحتاً گفته شود و اگر نیاز به تغییر قانون دارد، آن موقع باید دولت لایحه تغییر قانون را بدهد و این مسئله هم با یک روز و دو روز حل نمی‌شود. ما نمی‌توانیم فدراسیون فوتبال را چند ماه رها کنیم برای اینکه چند ماه صبر کنیم تا یک قانون اصلاح شود. فدراسیون باید کارهایش انجام شود و روی غلطک بیافتد. ما 12 سال با همین اساسنامه بودیم و فدراسیون فوتبال استقلال خود را حفظ کرد و همین حالا هم می‌توان استقلال را حفظ کرد و برای اصلاح اساسنامه وقت بدهند. هر چقدر در اجرای انتخابات تاخیر بیافتد و سنگ اندازی شود، به ضرر فوتبال کشور است. مسئولیت این کار هم با آنهایی است که اجازه نمی‌دهند انتخابات برگزار شود.

وی درباره قرارداد مارک ویلموتس و اینکه این مربی معتقد است با برند و اعتبارش بازی شده و غرامت آن را می‌خواهد، گفت: مگر او برند داشت؟ حداقل در فوتبال ما که به درد بخور نبود. در هر صورت در خصوص قرارداد ویلموتس اطلاعاتی ندارم. این مربی‌ای بود که فدراسیون در آن مقطع تصمیم گرفت انتخاب کند و اینکه نتیجه نگرفت، نباید تمام کاسه کوزه‌ها سر فدراسیون فوتبال شکسته شود. اگر نتیجه می‌گرفت، همه به‌به می‌گفتند. تا تیم نتیجه می‌گیرد به مربی و بازیکن ربط می‌دهند و در صورت عدم نتیجه گیری، فدراسیون مقصر می‌شود. این درست نیست و حالا یک مربی آمد و نتیجه نگرفت و درباره قرارداد هم من اطلاعی ندارم.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به اینکه اگر اساسنامه آنطور که فیفا خواسته اصلاح شود و وزارت ورزش و جوانان به کلی از فوتبال برود آیا دیگر نباید انتظار کمک از دولت را داشت، گفت: وزارت ورزش هم باید به نهادهایی از جمله مجلس و هیئت دولت پاسخگو باشد و آنها اداره ورزش را به عهده دارند. از نظر مالی باید این را هم برای هیئت رئیسه فعلی و هم هیئت رئیسه و رئیس آینده بگویم که اگر فدراسیون فوتبال به خوبی مدیریت شود، هیچ نیازی به بودجه دولت ندارد. به هیچ عنوان نیازی به کمک دولت نیست، به خصوص در فوتبال ایران که می‌تواند سرشار از منبع درآمد باشد و حتی به باشگاه‌ها نیز در هزینه‌های جاری آنها، کمک کند. هیچ نیازی به کمک دولت نیست، اما این مسئله هم وجود ندارد که دولت می‌خواهد پول بدهد تا دخالت کند، چون آنها هم باید پاسخگو باشند. هیچ دخالتی وجود ندارد و در 12 سالی که خودم در فوتبال بودم و 8 سال از آن را رئیس بودم، همیشه با وزرا تعامل داشتم. فقط یک نفر بود که تعامل نداشتیم و اذیت شدیم، اما تعامل باید باشد. باید به وزارت ورزش هم حق بدهیم، چون آنها باید به مجلس و نهادهای ذیربط در دولت و سایر نهادها پاسخگو باشد.

کفاشیان درباره اینکه پول فوتبال می‌تواند برای وزارت ورزش هم جذاب باشد و به این پول چشم داشته باشند، خاطرنشان کرد: خیر، اینطور نیست. وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و همه این وظیفه را دارند تا ورزش کشور را به اوج برسانند. مسئله شخصی که نیست. اگر فوتبال ما به جام جهانی برود، اول از همه وزارت ورزش خوشحال می‌شود و قطعاً آنها هم باید در این زمینه هزینه کنند، ورزشگاه بسازند و جایگاه خوبی برای فوتبال کشور آماده کنند. همه قصدمان این است ورزش کشور رشد کند و مطمئناً آن زمان که پرچم ایران به اهتزاز در می‌آید و سرود کشورمان خوانده می‌شود، همه لذت می‌برند. اینطور نیست که بگوییم وزارت جداست و فدراسیون فوتبال جدا.

وی در پاسخ به این سوال که زمان تحویل فدراسیون به مهدی تاج موجودی خزانه فدراسیون چقدر بود و الان موجودی خالی است، گفت: یادم نیست، اما خب طبیعی است که الان به این شکل باشد. کرونا باعث شده تمام فعالیت‌ها متوقف شود و لیگ برگزار نشود. تمام واحدهای تجاری و عمومی دچار بحران شده‌اند. به هر حال فدراسیون فوتبال همیشه از AFC و فیفا درآمدهایی داشته و الان هم برای همین می‌گویم فوتبال باید روی پای خودش بایستد و سریع‌تر رئیس مشخص شود تا به جام جهانی برویم. اگر به جام جهانی نرویم، چهار سال عقب می‌مانیم.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا فکر می‌کند مسیر فعلی باعث تعلیق فوتبال ایران خواهد شد یا نه، گفت: در جریان بحث‌های اساسنامه نیستم، چون دوستان در فدراسیون از ابتدا پیگیر هستند. این مسئله باید حل شود و اعضای هیئت رئیسه هم دوست ندارد فدراسیون تعلیق شود.

کفاشیان درباره اینکه در ماجرای محرومیتش و گم شدن پول‌های حق پخش گفته بود پول هست و بگویند این پول باید کجا تحویل داده شود و این صحبت او شائبه ایجاد کرده است، گفت: این را به دوستانی که گفتند پول دست ماست گفتم بیایند و پول را تحویل بگیرند و به همین دلیل اینگونه گفتم. نگفتم پول موجود است، گفتم آنهایی که می‌گویند پول دست ماست، حتماً اطلاعات بیشتری دارند و بگویند تا ما هم از این اطلاعات استفاده کنیم و ببینیم پول کجاست. در این خصوص همه چیز شفاف مشخص است.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تازه ها  
  تعویق در اعزام به خدمت مشمولان قلبی-عروقی
  بخشی از مطالبات بازیکنان تیم استقلال به آن‌ها پرداخت شده است
  فیات کرایسلر تولید در کارخانه صربستان را آغاز کرد
  بولتون: پاسخگوی سازمان ملل نیستیم
  فرمانده عراقی که به رضاشاه معروف بود
  ۴ لپ‌تاپ پرفروش‌ بازار ایران
  اولین دوزیست جهان با نیش سمی
  اذعان سازمان جهانی بهداشت به احتمال انتقال کرونا از طریق هوا
  تاکید بر تسریع بانک ها در پرداخت تسهیلات به مشاغل خسارت دیده
  وزیرجنگ سابق رژیم صهیونیستی خواستار سرنگونی دولت نتانیاهو شد
  دفتر نخست‌وزیری عراق: ترور الهاشمی بدون پاسخ نخواهد ماند
  آتش‌سوزی در جنگلهای چهارمحال و بختیاری جان یک امدادگر را گرفت
  مرز شملچه بازگشایی شد
  تست کرونای رئیس جمهور برزیل مثبت شد
  تخلیه اضطراری ۲۷ خانواده در پاکدشت در پی فرونشست زمین
  زمان برگزاری کنکور منوط به اخذ نظر ستاد ملی کرونا شد
  سه کشته و ده‌ها مجروح در برخورد دو قطار در جمهوری چک
  انتصاب قاضی زن در کویت برای اولین بار
  گل‌محمدی در یک مصاحبه توفانی؛از سیدجلال تا احتمال جدایی
  سرقت مسلحانه مردان نقابدار از طلافروشی در «بهارستان»
 
 
 
© اکوفارس 1390
info@ecofars.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار