آرشیو   |  تماس با ما   |  جستجوی پیشرفته    RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس  
 خانه    درباره ما    ارسال خبر و یادداشت  
جمعه، 1 آذر 1398 - 12:12   
  تازه ها:  
 
   اقتصاد و بازار  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 323569صفحه نخست » خودروچهارشنبه، 15 آبان 1398 - 10:47
بهترین خودرو‌های دست دوم با بودجه ۵۰ تا ۶۰ میلیونی
اکوفارس: پژو ۲۰۶، پژو پارس، پژو ۴۰۵، سمند، رانا یا حتی تندر ۹۰ و زانتیا را می‌توانید از بازار خودرو‌های دست دوم با بودجه‌ای در حد ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان بخرید. تصمیم‌گیری با شماست که سراغ مدل‌های قدیمی و کارکرده ماشین‌های خوب بروید یا مدل‌ها جدید و کم‌کارکرد را انتخاب کنید
  

پژو ۲۰۶، پژو پارس، پژو ۴۰۵، سمند، رانا یا حتی تندر ۹۰ و زانتیا را می‌توانید از بازار خودرو‌های دست دوم با بودجه‌ای در حد ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان بخرید. تصمیم‌گیری با شماست که سراغ مدل‌های قدیمی و کارکرده ماشین‌های خوب بروید یا مدل‌ها جدید و کم‌کارکرد را انتخاب کنید. در این گزارش همه گزینه‌های پیش رو برای خرید خودرو دست دوم با بودجه ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان را بررسی کرده‌ایم. اگر بودجه کمتری دارید می‌توانید راهنمای خرید خودرو دست دوم با بودجه ۵۰ میلیونی را بخوانید. اگر بودجه‌تان از ۳۰ میلیون تومان پایین‌تر است، سراغ راهنمای خرید خودرو دست دوم با بودجه کمتر از ۳۰ میلیون تومان بروید. باید توجه داشته باشید که با بودجه ۶۰ میلیونی می‌توانید انواع پراید، تیبا صندوق‌دار، تیبا ۲ و ساینا صفر کیلومتر هم بخرید.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۵

یکی از بهترین گزینه‌هایی که در بازار خودرو می‌توان با بودجه ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومانی پیدا کرد، خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۵ است. باید توجه داشته باشید که برای مدل‌های جدیدتر بودجه بیشتری لازم خواهد داشت. در این بین می‌توان سراغ خودرو‌های کم کارکرد و قدیمی هم رفت. یکی از فروشنده‌ها پژو ۲۰۶ مدل ۹۱ خود را که در هفت سال گذفته تنها ۳۳ هزار کیلومتر راه رفته، با قیمت ۵۷ میلیون تومان آگهی کرده است. این پژو ۲۰۶ سبز رنگ است و صاحبش می‌گوید یکی از گلگیر‌ها رنگ خورده. او از سال ۹۱ تا حالا از بیمه خسارت نگرفته و تخفیف بیمه‌نامه آن کامل است. همچنین بیمه این خودرو تا اسفند ۹۸ اعتبار دارد. با توجه به کارکرد پایین و رنگ خاصی که این خودرو دارد، گزینه خوبی برای بودجه ۶۰ میلیونی به نظر می‌رسد.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با کارکرد بالای ۱۰۰ هزار کیلومتر

اگر بخواهید با بودجه ۶۰ میلیونی سراغ خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۵ بروید، باید خودتان را برای ارقام بالای کارکرد آماده کنید. جدیدترین خودرویی که بتوان با بودجه ۶۰ میلیونی پیدا کرد، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۴ است، اما هر کدام به اندازه یک خودرو ۱۰ ساله کار کرده‌اند و اغلب دور رنگ هستند. برای مثال یک فروشنده پزو ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۴ خود را با قیمت ۵۶ میلوین توامن اگهی کرده. این ماشین در چهار سالی که از تولید آن گذشته، ۱۲۵ کیلومتر راه رفته که نسبتا رقم بالایی به نظر می‌رسد. فروشنده می‌گوید این خودرو به طور کامل از اول رنگ شده و از نظر فنی سالم است. با این تفاسیر بهتر است با بودجه ۶۰ میلیونی سراغ پزو ۲۰۶ تیپ ۵ نروید، در غیر این صورت باید خودتان را برای خرج‌های ماشین‌هایی با کارکرد بالای ۱۰۰ هزار کیلومتر آماده کنید.

پژو ۴۰۵ GLX بنزینی مدل ۹۵

بودجه ۶۰ میلیونی برای خرید پژو ۴۰۵ دست دوم مدل ۹۷ کافی است، اما باید توجه داشته باشید که عموما این خودرو‌های کارکرد بالایی دارند و فروشنده در این یک سال حدود ۸۰ هزار کیلومتر از ماشین کار کشیده و گزینه‌های مناسبی برای خرید به نظر نمی‌رسند. در بین آگهی‌های فروش خودرو دست دوم می‌توان ماشین‌هایی با کارکرد پایین‌تر هم پیدا کرد. برای مثال یک فروشنده پژو ۴۰۵ GLX مدل ۹۵ خود را با قیمت ۵۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آگهی کرده است. او می‌گوید این ماشین در سه سال گذشته ۴۵ هزار کیلومتر راه رفته که رقم نسبتا مناسبت‌تری به نظر می‌رسد. این پژو ۴۰۵ خاکستری‌رنگ است و یک لکه رنگ دارد. اگر دنبال پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز هستید باید سراغ مدل‌های قدیمی‌تر بروید. یک فروشنده پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز خود را با قیمت ۵۸ میلیون تومان اگهی کرده. این ماشین مدل ۹۴ است و در این چهار سال ۷۵ هزار کیلومتر راه رفته. فروشنده می‌گوید این خودرو بدون رنگ است و توسط خود کارخانه دوگانه‌سوز شده.

سمند مدل ۹۰ به بالا با کارکرد ۵۰ هزار کیلومتری

اگر با بودجه ۶۰ میلیونی دنبال سمند دست دوم در بین اگهی‌ها بگردید، ممکن است با مدل‌های ۹۵ و ۹۶ هم مواجه شوید، اما این خودرو‌ها که با چنین قیمتی اگهی می‌شوند، عموما کارکرد بالایی در حد ۱۵۰ هزار کیلومتر دارند. طوری که در بین مدل‌ها قدیمی‌تر، سمند دست دوم با کارکرد پایین‌تر در حد ۵۰ هزار کیلومتر به راحتی پیدا می‌شود. یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید سمند دست دوم با بودجه ۶۰ میلیونی، یک مورد سمند LX مدل ۹۲ است که در شش سال گذشته تنها ۳۴ هزار کیلومتر راه رفته است. فروشنده می‌گوید این سمند سرمه‌ای، تمیز و سالم است و تا به حال ضربه شدید نخورده و بدنه‌اش بدون رنگ است. او می‌گوید به تازگی قطعات مصرفی را تعویض کرده و هیچ خرجی برای خریدار ندارد.

زانتیا مدل ۸۶ با کارکرد ۱۲۰ هزار کیلومتری

اگر با بودجه ۶۰ میلیونی دنبال خودرو دست دوم می‌گردید، می‌توانید روی زانتیا دهه هشتاد هم حساب باز کنید. این خودرو‌ها اغلب کارکرد بالایی دارند، اما می‌توان در بین آن‌ها گزینه‌های مناسب هم پیدا کرد. برای مثال یک فروشنده زانتیا مدل ۸۶ خود را با قیمت ۵۵ میلیون تومان آگهی کرده است. این خودرو در ۱۲ سالی که از تولید آن می‌گذرد، ۱۲۰ هزار کیلومتر راه رفته و با توجه به سال تولید آن، کم‌کارکرد به حساب می‌آید، اما با این وجود باید حواستان به خرج‌های اضافی ماشین‌های بالای ۱۰۰ هزار کیلومتر کارکرد باشد. این زانتیا نقره‌ای‌رنگ است و فروشنده می‌گوید چند لکه رنگ دارد، اما از نظر فنی سالم است.

تندر ۹۰ تیپ E1 مدل ۹۱

بودجه ۶۰ میلیونی برای خرید تندر ۹۰ کافی به نظر می‌رسد. البته باید به مدل‌ها قبل از ۹۱ رضایت بدهید. طوری که بهترین گزینه پیش رو برای خرید تندر ۹۰ با بودجه ۶۰ میلیونی، یک خودرو مدل ۹۱ است که در هفت سال گذشته ۱۰۰ هزار کیلومتر راه رفته و کارکرد نسبتا بالایی دارد. به علاوه که بدنه آن طبق گفته فروشنده دور رنگ است. با این حال صاحب آگهی می‌گوید ماشین از نظر فنی سالم است و معاینه فنی برتر دارد. شیشه‌های عقب برقی شده و باطری آن تازه عوض شده است. این خودرو با وجود اینکه هفت سال از تولید آن می‌گذرد، تنها یک سال تخفیف بیمه دارد و اعتبار آن رو به اتمام است. فروشنده این خودرو را ۶۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده. با این تفاسیر اگر به دنبال خرید تند ۹۰ هستید، بهتر است کمی بودجه را بالاتر ببرید، در غیر این صورت گزینه‌های بهتری نسبت به تندر ۹۰ قدیمی و با کارکرد بالا در بازار خودرو‌های دست دوم پیدا می‌شود.

پژو پارس با کارکرد بالای ۸۰ هزار کیلومتر

اگر با بودجه ۶۰ میلیونی به دنبال خرید پژو پارس دست دوم بگردید، باید خودتان را برای کارکرد بالای ۸۰ هزار کیلومتر آماده کنید. توجه داشته باشید که با این بودجه می‌توان پژو پارس مدل ۹۴ خرید، اما فروشنده‌هایی که خودروشان را با این قیمت می‌فروشند، عموما کار زیادی از ماشین کشیده و این خودرو‌ها حدود ۹۰ هزار کیلومتر کار کرده‌اند که به نسبت عمرشان، رقم بالایی است. علاوه بر این خودروها، می‌توانید سراغ مدل‌های قدیمی‌تر با کارکرد پایین‌تر بروید. هر دو مورد تقریبا یک قیمت هستند و این بستگی به شما دارد که سال تولید خودرو برایتان مهم‌تر است، یا کارکرد آن.

رانا LX مدل ۹۴ با کارکرد ۳۰ هزار کیلومتری

۶۰ میلیون تومان بودجه برای خرید خودرو دست دوم، می‌تواند کل هزینه‌های لازم برای رانا LX مدل ۹۶ و ۹۷ را پوشش دهد، اما عموما این خودرو‌ها که با چنین قیمتی آگهی شده‌اند، کارکرد بالایی دارند و صاحبان آن‌ها در یکی دو سال گذشته کلی از ماشینشان کار کشیده‌اند. بهترین گزینه‌ای که با بودجه ۶۰ میلیونی پیش روی شماست، رانا LX مدل ۹۴ است که کمتر از مدل‌های جدیدتر کار کرده‌اند. برای مثال یک فروشنده رانا سفید‌رنگ خود را که در سال ۹۴ تولید شده با قیمت ۵۷ میلیون تومان آگهی کرده است. این ماشین در چهارسالی که از تولید آن گذشته تنها ۳۰ هزار کیلومتر راه رفته است. آنطور که صاحب آگهی می‌گوید، بدنه آن چند لکه رنگ دارد، اما با توجه به کارکرد پایینش، گزینه خوبی به نظر می‌رسد.
 
* فرارو
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تازه ها  
  پلیس راهور: ترافیک در اکثر معابر پایتخت پرحجم و سنگین است
  دستگیری 25 خویشاوند نزدیک البغدادی در ترکیه
  مدارس شیراز فردا تعطیل است
  ماهیت صحبت‌های تاج درباره قرارداد ویلموتس چه بود؟
  مترو فرودگاه امام 24 ساعته شد
  استقلالی‌ها امروز هم پول نمی‌گیرند
  تصاویر/ برف غافلگیری
  برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد به هفته آینده موکول شد
  مدارس ابتدایی و متوسطه اول در کل استان تهران فردا تعطیل شد
  اداره کشور با پول نفت امکان‌پذیر نیست
  کمک معیشتی دولت قطعا نقدی است
  فقط یک‌ بند از طرح رتبه‌بندی فرهنگیان مانده است
  برخی ناآرامی‌ها در شهرهای مختلف در پی افزایش قیمت بنزین
  قراردادهای پرسپولیس و استقلال با کارگزاران رسمی امضا شده
  واکنش ترکیه به انفجار در الباب سوریه
  ۶۱۵ تروریست داعشی تسلیم نیروهای امنیتی افغانستان شدند
  معاون «عمر چچنی» در کی‌یف بازداشت شد
  حدود ۷۰ میلیون سید داریم
  گزارش تحقیق و تفحص عملکرد ۱۰ ساله استقلال و پرسپولیس در مجلس
  استقرار ۱۲۰ آمبولانس در معابر تهران
 
 
 
© اکوفارس 1390
info@ecofars.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار