آرشیو   |  تماس با ما   |  جستجوی پیشرفته    RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس  
 خانه    درباره ما    ارسال خبر و یادداشت  
پنجشنبه، 8 اسفند 1398 - 23:26   
  تازه ها:  
 
   اقتصاد و بازار  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 309749صفحه نخست » تیتر دوپنجشنبه، 14 شهریور 1398 - 16:10
وزیر راه و شهرسازی:
خدمت به زایران اربعین حسینی افتخاری بی بدیل است که باید قدر بدانیم
خدمت به زایران اربعین حسینی افتخاری بی بدیل است که باید قدر بدانیماکوفارس: وزیر راه و شهرسازی در گردهمایی سراسری مدیران کل راهداری و حمل و نقل که صبح امروز برگزار شد ، برضرورت آمادگی و ایجاد تمهیدات حداکثری برای خدمات رسانی به زایران اربعین حسینی و توسعه و تکمیل راههای روستایی تاکید کرد .
  

به گزارش اکوفارس به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، در این نشست تخصصی مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر بسیج کلیه امکانات و نیروهای این سازمان در جهت تامین تسهیلات سفرزائران اباعبدالله الحسین (ع) در اربعین سرور و سالار شهیدان افزود : هموار کردن راه بر زایران کربلا فرصت خدمت بی بدیل و عظیمی است که با هماهنگی و تعامل دست اندرکاران در حوزه های تخصصی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از ماهها قبل آغاز شده و انتظار می رود در فرصت باقیمانده تا اربعین حسینی ،تمامی پیش بینی های لازم در رابطه با تسهیل جابه جایی زایران ،آماده بودن پایانه ها با درجه بالای کیفیت خدماتی و پارکینگ ها ، تجهیز ، بهسازی و آماده سازی راههای دسترسی ، علایم وتابلوهاو همچنین خط کشی جاده ها با اهتمام ویژه و براساس یک نقشه پذیرفته شده عملیاتی شود که در این خصوص استفاده حداکثری از امکانات و زمان و مدیریت بهینه این دو بسیار موثراست.

وزیرراه و شهرسازی در ادامه سخنان خود در خصوص انجام اقدامات پیشبردی در بخش حمل و نقل افزود : در شقوق مختلف بخش حمل و نقل جاده ای بایدبه استفاده حداکثری از پتانسیل رانندگان پرتلاش این حوزه و همچنین ناوگان و شرکتها و موسسات برسیم به گونه ای که با ارتقای سیستم یکپارچه هوشمند در بخش حمل و نقل ،کسانی که با اتوبوس سفر می کنند ، بتوانند در یک سیستم مانیتورینگ از وضعیت و کیفیت سفر خود مطلع شوند. وی با تاکید بر رفع برخی موانع در جهت توسعه و رونق ترانزیت و ضرورت اتحاد ، همدلی و یکپارچگی در نظام اجرایی حمل و نقل بین المللی جاده ای ، خاطر نشان کرد : اقدامات بسیارخوبی درخصوص بیمه تکمیلی رانندگان و خانواده های آنان انجام شده است.

 در واقع بیمه رانندگان و بیمه تکمیلی برای خود و خانواده هایشان می تواند به عنوان سیستم پشتیبانی برای کیفیت زندگی جامعه حمل و نقل باشد. وجود ناوگان خوب و با کیفیت ، جاده های با سطح سرویس دهی مناسب کاربران و فعالیت رانندگانی که کیفیت زندگی و معیشت در خور شان داشته باشند ، از ارکان مهم رونق چرخ حمل و نقل جاده ای است .

 مردم از ما انتظار جاده ای ایمن و با کیفیت دارند تا از سفرشان لذت ببرند

 مهندس اسلامی در ادامه با اشاره به اهمیت و اجرای وظایف راهداری در آماده سازی بستر اصلی سفرکاربران و مسافران جاده ای و ارتقای ایمنی سفر خاطر نشان کرد : همه راهها همواره باید در شرایط آمادگی ترددباشند که این امر در خصوص آزادراهها به عنوان راههایی که مردم در قبال تردد در آن ها عوارض پرداخت می کنند ، اهمیت بیشتری دارد .وجود آسفالت خراب در هیچ آزادراهی پذیرفته نیست .آزادراهها باید کیفی ترین راهها باشند که این امر با نظارت بر عملکرد شرکتهای آزادراهی تحقق می یابد .

 اسلامی همچنین افزود : بهترین و با کیفیت ترین سطح خدمات باید در مجتمع های خدماتی رفاهی فراهم باشد و در این راستا باید با جدیت بر نحوه اجرای تعهدات بهره برداران و مجتمع داران نظارت شود و در صورت عدم تحقق ، آن مجتمع تا زمان اصلاح اشکالات سطح ارایه خدمات به مسافران در کلیه زیربخشهای خود ، از ادامه فعالیت محروم شده و پس از انجام اصلاحات مجددا بازگشایی و بهره برداری شود .

 وزیر راه و شهرسازی در خصوص ساخت و نگهداری راههای فرعی و روستایی اظهار داشت : براساس برنامه مصوب در خصوص ساخت راههای فرعی و روستایی ، اولویت اصلی برای روستاهای بالای 50 خانوار است که باید راههای دسترسی این روستاها ، راههای روستایی آسفالته باشد .بعد از انقلاب اسلامی در این حوزه اقدامات مناسبی انجام شده است به گونه ای که هرسال 3هزار کیلوتر راه روستایی احداث شده ، لیکن در چند سال اخیر با توجه به مشکلات موجود سیر کندتری را طی کرده است .

وی افزود : اکنون از نظر معدل سنواتی 5 هزار کیلومتر عقب افتادگی از برنامه وجود دارد که امید می رود با اجرای طرح "ابرار" شامل ساخت و تکمیل 2 هزار کیلومتر تا پایان امسال و تکمل 3هزار کیلومتر راه روستایی تا پایان سال 99 این امر جبران شده و انشالله خانوارهای روستایی از سطح راه دسترسی مناسب و ایمن برخوردار شوند .

 مهندس اسلامی خاطر نشان کرد : استفاده از ظرفیت های اعتباری ستاد های گوناگونی که آمادگی همکاری در این زمینه را دارند همچنین تعامل و تفاهم با قرارگاه های محرومیت زدایی سپاه پاسداران و معدن داران ، می توان در جهت مشارکت در ساخت راههای روستایی بهره گرفت .این در حالی است که در حال حاضر با وجود 75 هزار کیلومتر راه مالرو در کشور ، با تفاهم با قرارگاههای محرومیت زدایی سپاه درسه استان در جهت آسفالت این دسته از راهها تفاهم شده است و ادامه این روند تا تحقق آسفالت و بهسازی کلیه این راهها در برنامه قرار گرفته است .

اصلاح نقاط پرحادثه، در اولویت اجرا است

در ادامه این نشست تخصصی وزیر راه و شهرسازی برضرورت شناسایی و رفع نقاط پرحادثه در طول محورهای مواصلاتی تاکید کرد و افزود : 25پر نقطه پرحادثه تا کنون شناسایی شده است که 53 نقطه ، رفع نقص شده و اصلاح بیش از 100 نقطه نیز توسط پیمانکار در دست اقدام است همچنین رفع نقص موجود در 50 نقطه پرحادثه باقیمانده نیز ، در حال برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار اجرایی است 

 وی با تاکید برآشکارسازی نقاط پرحادثه راهها به ویژه نصب علایم هشداری در این خصوص گفت : در رابطه با آمار دقیق این نقاط ،جانمایی علایم و توزیع آن در سطح جاده ها همواره با پلیس راه تعامل و هماهنگی شده است. وزیر راه و شهرسازی در ادامه بر ضرورت اهتمام جدی به انجام اقدامات ایمنی جاده ها ،بر بازسازی گاردریل های آسیب دیده به خصوص در اثر تصادفات تاکید کرد و لزوم اصلاح شیب شیروانی ، شستشوی علایم و رسیدگی مستمر به ابنیه جاده ها رابسیار مهم دانست .

اقدامات حمل و نقل و راهداری در بحران سیل امسال قابل تقدیر است

 مهندس اسلامی با اشاره به خدمات موثر بخش حمل و نقل جاده ای و راهداری کشوردر بحران سیل امسال ، بر ضرورت جبران خرابی های ناشی از سیل تاکید کرد و افزود : 5 هزار میلیارد تومان خسارات واررده وقوع سیل به جسم راه و ابنیه فنی برآورد شده است و در این خصوص 1500 میلیارد ریال اعتبار استانی و ملی ابلاغ شده است که باید با اهتمام جدی مسئولان امر جاده ها و ابنیه فنی با کمک پیمانکاران متخصص و متعهد و اکیپ های راهداری موجود رفع نقص و ترمیم شود . وی همچنین گفت : با توجه به اهمیت نگهداری پلها و تونلها ، ضروری است اداره کل نگهداری از این ابنیه گرانقدر در طول راهها ، تشکیل شده و با کمک متخصصین مربطه با دقت و جدیت اقدامات لازم صورت گیرد .

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تازه ها  
  دولت مرکل در ترور سردار سلیمانی نقش داشته است
  توزیع ژل های ضد عفونی در ۷۰۰ داروخانه‌ تهران
  ۱۵۰۰ نفر به ظن کرونا در سرزمین‌های اشغالی قرنطینه شدند
  اروپا و کشورهای عربی از سیاست ترامپ علیه ایران نگران هستند
  تصادف در جاده یزد - طبس ۹ کشته و یک زخمی برجا گذاشت
  کرونا تمرکز را از ما گرفت
  شیوع کرونا در آمریکا با ۲۸ میلیون نفر بدون بیمه فاجعه‌بار خواهد بود
  دستور ترور سلیمانی صادر شد، چون جان مردم آمریکا را تهدید می‌کرد!
  روسیه برای اولین بار از کشتی، موشک فوق‌فراصوت آزمایش کرد
  مشاهده 1260 مورد مشکوک به کرونا در بیمارستان های گیلان
  با اعلام انصاری‌فرد؛ شکایت کالدرون به باشگاه پرسپولیس رسید
  ساخت مجسمه کریس رونالدو با شکلات + عکس
  اعتراض استقلالی‌ها به داوری دیدار با گل‌گهر سیرجان + عکس
  آخرین وضعیت پلدختر پس‌ از سیل
  تولید ۵ نمونه اولیه واکسن ویروس کرونا در روسیه
  با اعلام کمیته انضباطی؛ پرسپولیس ٣ بر صفر برنده اعلام شد
  پوتین: بدل ندارم
  کشف تسلیحات ساخت ترکیه در مناطق آزادشده از اشغال تروریست‌ها+تصاویر
  فوت خواهر آیت الله شبیری زنجانی در اثر کرونا تایید نشد
  خیز پرسپولیس به‌سوی چهارمین قهرمانی متوالی
 
 
 
© اکوفارس 1390
info@ecofars.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار