آرشیو   |  تماس با ما   |  جستجوی پیشرفته    RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس  
 خانه    درباره ما    ارسال خبر و یادداشت  
یکشنبه، 29 اردیبهشت 1398 - 17:42   
  تازه ها:  
 
   اقتصاد و بازار  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 215401صفحه نخست » تازه هادوشنبه، 2 مهر 1397 - 18:30
اروپایی‌ها؛ سردمدار استفاده از اتوبوس‌های برقی
اکوفارس: شهرهای سراسر جهان به‌منظور کاهش میزان آلودگی هوا، تاکنون اقدامات بسیاری انجام داده‌اند، این در حالی است که این اقدامات در شهرهای پیشرفته در مقایسه با دیگر شهرها بیشتر و البته اساسی‌تر بوده است.
  

ازجمله گام‌هایی که تاکنون در این راستا برداشته شده، حذف اتوبوس‌های گازوئیلی و جایگزینی آن‌ها با نمونه‌های الکتریکی است. هرچند این موضوع هنوز در تمام شهرها فراگیر نشده و اندک دولت‌هایی در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند اما برنامه‌ریزی‌های دقیق آن‌ها موجب موفقیت این پروژه‌ها بوده است. در همین راستا، بسیاری از خودروسازان قدیمی به تولید مدل‌های الکتریکی روی آوردند یا حتی خودروسازان جدیدی کار خود را در زمینه تولید اتوبوس‌های برقی آغاز کردند. تازه‌ترین آمارها نشان از آن دارد اروپایی‌ها در به‌کارگیری اتوبوس‌های الکتریکی بیشترین سهم را تاکنون داشته‌اند. همچنین بعد از این کشورها، ایالات متحده آمریکا اقداماتی را در این زمینه انجام داده و از تولیدکنندگان چینی این‎گونه خودروها به منظور تجهیز ناوگان خود کمک گرفته است. نگاهی به میزان استفاده از اتوبوس‌های برقی در مقیاس جهانی نشان از آن دارد که براساس پیش‌بینی‌ها، تعدادکل ناوگان اتوبوس‌های برقی در سراسر جهان به حدود 173هزاردستگاه رسیده است که در این بین کشور چین با دراختیارداشتن 8درصد از سهم کل ناوگان جهان که در شهرهای پکن، شانگهای و شنژن مشغول فعالیت هستند، در این زمینه پیشتاز است. این اقدام، با کمک برنامه «اتوبوس‌های بهره‌مند از انرژی‌های نو» این کشور به انجام رسیده است.
تجهیز ناوگان جرجیا با الکتروباس‎های BYD

آمارها نشان از آن دارد آمریکایی‌ها درپی نگرانی از افزایش آلاینده‌ها، بین سال‌های 2013 تا 2015 به استفاده از خودروهای الکتریکی برای حمل‌ونقل روی آورده‌اند. شرکت بی‌وای‌دی چین یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اتوبوس‌های الکتریکی در دنیا، در سال‌های اخیر توانسته است سهم بزرگی از بازار این خودرو را در اختیار بگیرد. این خودروسازی به‌تازگی در یکی از فراخوان‌های ایالت جورجیای آمریکا موفق شد تامین ناوگان اتوبوس‌رانی این کشور را در اختیار بگیرد. بی‌وای‌دی را می‎توان نخستین خودروساز چینی دانست که موفق شده است به ناوگان حمل‌ونقل آمریکا وارد شود. از این رو پیش‌بینی می‌شود تعداد اتوبوس‌های چینی موجود در جاده‌های آمریکا، تا سال 2025 به یک‌میلیون دستگاه برسد. از آن‎جا که تعدادی از شرکت‌های چینی در توسعه این قبیل خودروها پیشتاز هستند، به‌نظر می‌رسد این شرکت‌ها به تامین‌کنندگان اصلی خودروهای حمل‌و‌نقل عمومی تبدیل شوند و البته بی‌وای‌دی، طلایه‌دار این ورود گسترده محسوب خواهد شد. در حال حاضر بی‌وای‌دی در ایالات‌متحده مشتریان شناخته‌شده‌ای از قبیل فیس‌بوک، دانشگاه استنفورد، دانشگاه لس‌آنجلس و شبکه حمل‌و‌نقل لانگ‌بیچ دارد. به‌کارگیری وسایل نقلیه الکتریکی یا هیبرید در سیستم حمل‌و‌نقل جورجیا، به این ایالت کمک خواهد کرد تا سال 2020 معادل 20درصد از حجم گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهد. در صورت تداوم این امر، این میزان کاهش تا سال 2030 میلادی به 40درصد خواهد رسید. پیش‌از این نیز نیویورک اتوبوس‌های برقی را مورد آزمایش قرار داده بود تا در صورت موفقیت آن‌ها، تولید انبوه را مدنظر قرار دهد. شهردار لس‌آنجلس هم پیش از این اعلام کرده بود که در نظر دارد 36.1میلیون‌دلار روی اتوبوس‌های برقی سرمایه‌گذاری کند و در نظر دارند تا سال 2030 اتوبوس‌های بخشی از شهر را به صورت کامل برقی کنند.

اروپایی‌ها؛ جلوتر از همه
براساس آمارهای منتشرشده شهرهای اروپایی بیشترین میزان به‌کارگیری اتوبوس‌های برقی را به خود اختصاص داده‌اند؛ تاکنون بیش‌از 25 شهر اروپایی به استفاده از این خودرو در ناوگان حمل‌ونقل عمومی خود روی آورده‌اند. شاید اصلی‌ترین دلیل آن را بتوان در ممنوعیت تردد خودروهای دیزلی در شهرهای این اتحادیه تا سال 2020 و 2025 دانست؛ بازه زمانی که براساس آن قرار است موتورهای دیزلی از چرخه حمل‌ونقل حذف شوند. همین گزارش‌ها حاکی از آن است که ناوگان این شهرها در مجموع 40هزار دستگاه اتوبوس را دربرمی‌گیرد. این در حالی است که 6درصد این ناوگان یعنی بیش از 2500دستگاه از آن‌ها تاکنون برقی شده‌اند. 13شرکت بهره‌بردار حمل‌ونقل عمومی و سازمان اروپایی دیگر نیز استراتژی خود را مبنی بر استفاده از اتوبوس‌های برقی تا حداکثر سال2025 اعلام کرده‌‌اند. بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود 6100دستگاه اتوبوس برقی وارد عرصه فعالیت شوند و 43درصد کل ناوگان 14هزار دستگاهی را از آن خود کنند. همچنین در این گزارش، تجزیه و تحلیلی روی بازار تولید‌کنندگان اتوبوس انجام‌پذیرفته که نتایج آن نشان می‌دهد مجموعه اتوبوس‌های برقی تولیدشده در اروپا نیازمند تکامل و بهسازی تا سال‌های 2018 و 2020 هستند. یافته‌ها نشان می‌دهند که هم‌اکنون 1300دستگاه اتوبوس برقی در قاره اروپا تحویل یا سفارش داده شده‌اند. این اتوبوس‌ها انواع گوناگونی از تکنولوژی‌های اتوبوس‌های برقی همچون هیبرید یا باتری را شامل می‌شوند. انگلستان با 18درصد در صدر فهرست سفارش‌ها قرار دارد و پس از آن کشورهای هلند، سوئیس، لهستان و آلمان (با سهمی در حدود 10درصد) جای گرفته‌اند.

چین؛ بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده الکتروباس‌ها
چین نه‎تنها یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اتوبوس‌های الکتریکی شناخته می‌شود و توانسته‌ است سهم پررنگی در ناوگان شهرهای پیشرفته داشته باشد، بلکه از تجهیز ناوگان خود به این اتوبوس‌ها غافل نمانده است. از این رو، دولت چین طی یک اقدام تمام ناوگان کلان‌شهر شنزن را به اتوبوس‌های الکتریکی مجهز کرد. این اقدام در راستای برنامه چین با نام «اتوبوس‌های برقی در چین» انجام شد و شهر شنزن به عنوان نخستین شهر بیش‌از 385هزار اتوبوس را در این برنامه گنجانده است. دولت چین برای تجهیز شنزن به اتوبوس‌های برقی 150هزار دلار سرمایه‌گذاری کرده است. این در حالی است که دیگر شهرهای چین هم براساس این برنامه پیش می‌روند و کار خود را روی اتوبوس‌های برقی آغاز کرده‌اند. 
تجربه ایران در استفاده از اتوبوس‌های الکتریکی
ایران نیز جزو نخستین کشورهایی بود که از حضور اتوبوس‌های برقی در یکی، دو خط استقبال کرد اما این برنامه‌ریزی در سال‌های ابتدایی خود با شکست روبه‌رو شد. عامل اصلی موفقیت این پروژه‌ها در شهرهای مختلف دنیا، برخورداری از زیرساخت‌های لازم به‌منظور استفاده از اتوبوس‌های برقی است. به‌طور قطع اتوبوس‌های الکتریکی نیازمند تعبیه منابع برقی و ایستگاه‌های شارژی هستند. 
اتوبوس‌هایی که در ایران مورداستفاده قرار گرفتند، مدل‌هایی بودند که با استفاده از سیم به منبع اصلی متصل بودند و برق موردنیاز خود را تامین می‌کردند. هرچند این مدل‌ها در ابتدای کار برای ناوگان کشور کافی به نظر می‌رسیدند اما با پیشرفت مدل‌های الکتریکی و تجهیز آن‌ها به باتری‌های قابل شارژ، ناوگان ایران از رقابت بازماند و نتوانست این پروژه را هم‌زمان با شهرهای بزرگ دنیا پیش ببرد. استفاده از اتوبوس‌های باتری‌دار نیز به‌دلیل نبود زیرساخت‌های لازم در کشور عملی نخواهد شد. مگر آن‌که دولت به منظور کاهش آلایندگی‌های زیست‌محیطی، هرچه سریع‌تری برای تامین زیرساخت‌ها اقدامات لازم را انجام دهد.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تازه ها  
  پیشنهاد تغییر نام وزارت ارتباطات به وزارت اینترنت!
  پیش‌نویس سند پیشگیری از جرایم فضای مجازی تهیه شد
  مخالفت رئیس سازمان سنجش با به تعویق انداختن زمان کنکور
  شهر زیرزمینی نوش آباد، آران و بیدگل پلمپ شد
  هشدار نسبت به مواد مخدر ناخالص
  ابلاغ شیوه‌نامه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات
  بازار پلدختر ۴۷روز پس از سیل همچنان تعطیل
  تجاوز نظامی به ایران از منظر نظامی یا سیاسی امکان‌پذیر نیست
  خودنمایی پلنگ ایرانی در میانجنگل فسا+عکس
  برای تحریم‌های آمریکا آماده‌ایم و تسلیم نمی‌شویم
  تولد نوزادی دیگر در اسنپ
  ارشاد از وضعیت کارخانه‌های داخلی کاغذ بی‌خبر است
  مشکل صدور گواهینامه و کارت خودرو حل شد
  اصرار مجلس بر افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومانی به اضافه تا ۱۰ درصد
  خنده برانکو به شایعه توافقش با تیم مصری/ کدام توافق؟!
  رونمایی از قابلیت‌ تازه تلگرام
  تبلیغ یک فرآورده درمان ریزش موی بدون مجوز در صدا و سیما
  دردهای شدید قاعدگی را جدی بگیرید
  چرا خوابیدن در تاریکی توصیه می‌شود؟
  یک پنجم حقوق بگیران، همسر و فرزندان بازنشستگان هستند
 
 
 
© اکوفارس 1390
info@ecofars.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار