آرشیو   |  تماس با ما   |  جستجوی پیشرفته    RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس  
 خانه    درباره ما    ارسال خبر و یادداشت  
چهارشنبه، 26 تیر 1398 - 17:28   
  تازه ها:  
 
   اقتصاد و بازار  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 202396صفحه نخست » تیتر دودوشنبه، 29 مرداد 1397 - 01:10
دکتر احمدی نژاد: رفتید مذاکره کردید نتیجه اش را دیدیم، مشخص شد از خطوط قرمز هم عبور کردید/ ممکن است فشار بالاتر هم برود ولی دوره اش کوتاه است + فیلم
دکتر احمدی نژاد: رفتید مذاکره کردید نتیجه اش را دیدیم، مشخص شد از خطوط قرمز هم عبور کردید/ ممکن است فشار بالاتر هم برود ولی دوره اش کوتاه است + فیلماکوفارس: دکتر احمدی نژاد روز پنجشنبه، ۹۷/۵/۲۵ با جمعی از فعالین رسانه و فضای مجازی عدالتخواه در محمودیه تهران دیدار و در جمع آن ها سخنرانی کرد.
  

به گزارش اکوفارس، متن بیانات دکتر احمدی نژاد در جمع فعالین عدالتخواه در خصوص تجربیات تاریخی ۲۸ مرداد برای ملت ایران به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه

دو ـ سه نکته را می خواهم خدمت شما عرض کنم. 28 مرداد در تاریخ کشور ما یک روز خاص است. یک اتفاقی افتاده است که تلخی آن تا ابد در کام ملت ایران می ماند. تجربه اندوزی از آن حادثه، بسیار، بسیار مهم است. می بینیم که دشمنان ملت ایران، همان خط را البته در یک ورژن خیلی بالاتر دنبال می کنند. اما این بار هدف آن ها فروپاشی یک نظام یا حتی انقلاب نیست، هدف آن ها فروپاشی ایران است.

شما بهتر می دانید که داستان دعوای ما با آن ها، دعوای تاریخ است، دعوای سه هزار ساله است. اگر کسی تصور کند که دعوای چهل ساله است، اشتباه می کند. در این چهل سال، شکل و شعله وری آن عوض شده است. آن ها قبل از انقلاب هم در کشور حاکم بودند، مگر اجازه پیشرفت را به ما دادند؟ اجازه ندادند. پیشرفت ایران برای آن ها سم مهلک است.

تنها رقیب تاریخی که می تواند جایگزین سلطه یکجانبه، ظالمانه آن ها در جهان بشود، اندیشه ملت ایران است. آن ها این را می دانند.

تا پارسال آن ها دنبال تغییر رفتار بودند، جایگزینی کنند در مقامات و درونش را کامل خالی کنند ولی عنوانش را حفظ کنند. از پارسال دیدند که جلویشان ضعیف ایستاده و می توانند گاز بدهند و جلو بروند، رفتند روی فروپاشی ایران.

برای اینکه این اتفاق بیفتد، بایستی دو کار به موازات هم جلو برود. آنقدر به مردم فشار بیاید و فریاد مردم به جایی نرسد که مردم از اصلاح وضع کشور مایوس شوند. بگویند دیگر با این سیستم اصلاحات امکان پذیر نیست و بروند دنبال تغییرات خیلی اساسی. این را با یک برنامه تبلیغی، جنگ روانی و متکی بر روانشناسی اجتماعی دارند جلو می برند. که مردم به جایی برسند که بگویند مایوس هستیم از اینکه این اصلاح بشود.

خط دوم این است که مردم را به جایی برسانند که نسبت به سرنوشت و تحولات کشور بی تفاوت شوند. اگر این دو با هم جمع شد یک کرختی در جامعه ایجاد می شود و وقتی جامعه کرخت شد، آن وقت با یک اقدامات محدودی می توانند کُل کشور را متلاشی کنند.

ببینید این فرهنگ آمریکایی ها است. آن ها با ملت قوی درنمی افتند. یک ملت را آنقدر ضعیف می کنند که با یک تلنگری فرو بپاشد و می خواهند همین کار را بکنند.

متاسفانه برخی مسئولین کشور هم دانسته یا نادانسته در همین پازل دارند بازی می کنند.

آخر اینهمه فشار اقتصادی به مردم می آید، شما هیچ حسی ندارید؟ راحت می خوابید؟ حرف تحویل ملت می دهید؟ هیچ برنامه ای ندارید؟

آقا ایران که پر از ثروت است، خب این ثروت را آزاد کنید و در اختیار ملت قرار دهید تا فعالیت کنند. 5 سال است که کشور را در رکود نگه داشته اید، هر اقدامی هم که می کنید رکود را عمیق تر می کند. یعنی بیکاری، فقر، فاصله طبقاتی، یعنی رانت، سوء استفاده، یعنی فشار به مردم، یاس مردم...

آنقدر ولع و تحکیم قدرت در بعضی ها سرشار شده که اصلا انگار گوش هایشان بسته شده است. چطور ممکن است آدم در این کشور زندگی کند ولی این اوضاع را نبیند؟ یا متوجه این اتفاقاتی که دارد در زندگی مردم می افتد نباشد، مگر آنکه خودش را به بی خبری بزند! یا خدای متعال گوش و چشم و قلبش را بسته باشد که من معتقد هستم که همین است والا بخاطر منافع خودشان هم که شده باید کاری انجام می دادند.

همبن طور نشسته ایم تا نقطه تسلیم! و همه امور کشور را گره زده اند به مذاکره. من مخالف مذاکره نیستم ولی چگونگی، کی و کجا، در چه شرایطی، چه کسی برود مذاکره کند!

خب شما که رفتید مذاکره کردید و ما نتیجه اش را دیدیم که! بعد هم مشخص شد که از خطوط قرمز هم عبور کردید، گرچه اصل آن هم می رفتید، تحویل می دادید. حالا از خطوط قرمز هم رد شدید، ببینید چه کردید! بعد هم گزارشی به ملت ندادید. الان هم حاضر نیستید که گزارش بدهید.

خب مردانه بیایید و بگویید که اشتباه کردیم و عذر می خواهیم. اگر نمی توانید بروید کنار. شما دارید نقشه دشمن را در کشور پیاده می کنید. می خواهید مردم را به یاس و بی تفاوتی و اضمحلال برسانید.

بعضی از مشکلات وقتی انباشته شود، دیگر برطرف کردنش کار آسانی نیست. بعضی از آسیب ها وقتی که وارد شد، جبرانش خیلی سخت است. برخی متاسفانه دارند در این نقشه بازی می کنند.

جالب است که همین ها وقتی شما می خواهید در درون انقلاب و نظام اصلاحات انجام بدهید، مانع می شوند. همه 80 میلیون می فهمیم که اشکالات فراوانی در کار است، اوضاع خوب نیست اما آن هایی که در راس کار هستند هیچ برنامه ای برای بهبود وضع موجود ارائه نمی دهند. اگر هم هست در ذهن هایشان هست که ما تا الان نفهمیدیم. ذهن هایی که هیچوقت به زبان و عمل نمی آید.

خودشان که هیچ برنامه ای ندارند، هر کسی هم که در کشور هرگونه حرکتی می کند برای اصلاح، خیلی زود به او انگ می زنند، جلویش را می بندند یا دستگیر می کنند. جوری رفتار می کنند که انگار این انقلاب و این کشور و این نظام همه جمع شده و همین چند نفر مالک همه چیز هستند، که هر کاری که دلشان بخواهد می کنند و بقیه این 80 میلیون هیچ حقی ندارند!

خب آقا اگر شما دارید اشتباه می کنید و کشور را می برید ته دره، ما چه باید بکنیم!؟ بنشینیم و نگاه کنیم چون شماها مقامات مسئولید!؟ چون شما آنجا هستید حق دارید که هر کاری که می خواهید انجام دهید!؟ چون شماها در این صندلی ها نشسته اید هیچ اشتباهی نمی کنید!؟ هر کاری که کردید درست است!؟

بر چه مبنا و منطقی یه نفر را که نقد و اعتراض می کند و اشتباهتان را به شما می گوید زود یک انگ می زنید و دستگیرش می کنید و می اندازید به زندان!؟

آقای مشایی به همین دلیل در زندان است. آقای بقایی برای همین در زندان است. ده ها و صدها نفر دیگر هم همین طور. برای اینکه دلشان برای کشورشان می سوزد. می گویند تو داری خراب می کنی، خب گوش بده به اعتراض ها و نقدها. آخر چه کسی به شما اجازه داده است که بروی خراب کنی، اعتراضی هم اگر شد، برخورد کنی!؟ بگویید بر اساس کدام قانون و منطق!؟ اگر ملت این اجازه را به شما داده است، بسیار خوب از خود ملت نظرش را بپرسید، این قانون اساسی ماست. کسی همچین اجازه ای به شما نداده است.

حالا ما گفتیم بیاییم دستشان را بگیریم و ببریم بین مردم، خیلی بهشان برخورد! خب بروید بین مردم تا لااقل حرف مردم را بشنوید، به نفع خودتان است. من از مردم خواهش می کنم که کاری به آن ها نداشته باشید و فقط مشکلات را بگویید.

من واقعا متوجه نمی شوم که این چه مدلی است! می گویند هیچکس، چیزی نگوید! خودشان هم که حرف می زنند می گویند که اوضاع بد است و بدتر می شود! خب پس ما چه باید بکنیم در این مملکتی که داریم زندگی می کنیم؟ ملت گناه کرده که شهروند ایران است؟ یعنی باید هر چه شد، تحمل کنیم؟ یعمی خودشان تحمل می کنند؟ آیا واقعا خودشان هم مشکل اقتصادی دارند؟ کدامشان دارند؟ یک نفرشان بگوید که ما هم داریم. آخر همه خبر داریم که چه خبر است.

یعنی ما انقلاب کردیم که یک عده که دوزار نداشتند، حالا بیایند در حکومت، بعد از دل این حکومت همه بشوند بالا شهر نشین و زیر صدمیلیارد برایشان پول خورد باشد! آیا قرار بود این گونه باشد؟ یعنی یک عده سختی تحمل کنند، فرزندشان را بدهند، جانشان را بدهند یا سلامتشان را بدهند که امثال بنده را بیاورند، پابرهنه بیاییم و کاتامیلیاردر برویم بیرون!؟ آیا قرار بود این چنین شود؟

باید راه را برای ملت باز کنند، راه را نبندند. طبق قانون اساسی درخواست کردیم 28 مرداد که مناسبت خوبی است، برویم هم دخالت های آمریکا و انگلیس را محکوم کنیم و هم نظر ملت را درباره اقتصاد و اوضاع داخل بگوییم، آن هم بصورت آرام. بدون هیچ دلیلی مخالفت می کنند!

وقتی شما راه آرام، قانونی و درست بیان اعتراضات و اشکالات را می بندی، داری چه پیامی به جامعه می دهی!؟ مشخص است، هُل می دهند مردم را به آن سمت! وقتی همه راه ها را بستید، چکار باید بکند؟

به شما بگویم هر کس که راه اصلاح از درون را می بندد، دارد به نفع دشمن عمل می کند. ملت ایران ملت نجیبی است، می خواهد خیلی آرام بیاید و بگوید این 10 تا اشکال در اقتصاد وجود دارد بروید برطرف کنید.

چگونه از شما انتقاد کنیم که نگویید تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی یا توهین به مقامات!؟ شما خودتان چند صفحه بنویسید و بدهید به ما تا هر زمان که به شما اعتراض داشتیم، همان ها را بخوانیم! آخر راه دیگری می ماند!؟ هر نوع نقد می کنیم بلافاصله یک برچسب می زنند! جدیدا هم یاد گرفته اند که وقتی شما می گویی آقای فلان قاضی چراظلم کردی، همین کلمه را سه تا پرونده برایش درست می کنند! یکی می شود توهین علیه مقامات، یکی می شود تبلیغ علیه نظام و دیگری می شود تشویش اذهان عمومی! سه دادگاه!

آقا بس کنید شما را به خدا! اگر این چیزها آدم را نگه می داشت، نوبت به شماها نمی رسید. چرا تاریخ را نمی بینید؟ با دست خودتان دارید خانه هایتان را خراب می کنید، یُخربون بیوتهم بایدیهم. خودتان با دست خودتان دارید آبروی خودتان را می برید. ما دلمان برای شما و کشورمان می سوزد. این کارها را نکنید! معلوم شد که به قانون اساسی و حقوق ملت پایبند نیستید، به آزادی هم که پایبند نیستید، پس دنبال چه چیز هستید؟

من می خواهم به عنوان کوچکترین ملت ایران، به عنوان کسی که نوکری این ملت را بالاتر از پادشاهی جهان می داند، یک خواهش داشته باشم. عزیزان؛ اگر دشمنان بیرونی به فکر ملت ایران نیستند و می خواهند فشارها را زیاد کنند، اگر مقامات مسئول خیلی به فکر ملت نیستند یا بلد نیسند کاری کنند تا مشکلات برطرف شود، خودمان دیگر به خودمان فشار نیاوریم. کمی به فکر هم باشیم، هر چه هست با هم. قدری مراعات حال یکدیگر را بکنیم، این دوران خواهد گذشت.

به فضل الهی این دوره خیلی کوتاه است. نه اینکه فشار کم می شود، نه، ممکن است فشار بالاتر هم برود ولی دوره اش کوتاه است. زمستان می گذرد. ما یک ملتیم، یک خانواده ایم. این شرایط خواهد گذشت. مبادا شرمنده همسایه و دوست و هموطن شویم. مبادا شرمنده وجدان خودمان شویم. همدیگر را مراعات کنیم. همدیگر را دوست داشته باشیم.

من امیدوارم خداوند متعال ما را از شر دشمنان مستکبر جهانی و از مدیران بی تدبیر داخلی نجات بدهد و این اتفاق خواهد افتاد، ان‌ شاء الله.

 

Your browser doesn't support video.
Please download the file:

 

   
  

فايل ها الصاقي:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
shs
|    | 1397/5/29 - 09:34 |     1     4     |
وضع امرور مرهون زحمات بی شائبه ایشون وهمکارانشونه اون موقع گوش شنوا داشتن؟؟؟؟؟؟؟؟

ناشناس
|    | 1397/5/29 - 11:51 |     4     1    
پاسخ: آقاجون از همه چی بی خبری، حرف مفت نزن!
اگه یک نفر پیدا شد واسه مردم کار کرد، احمدی نژاد بود و بس

ناشناس
|    | 1397/5/30 - 14:12 |     0     1    
پاسخ: این استدلال در کل شاید صحیح و حقیقی است ، در این صورت همین استدلال و عقل و همه اوضاع ما هم ، مرهون زحمات انسان های قبل از قجر و ماقبل همکارانشان در ما قبل حجر است.
ولی اگر سهم دوره خود را جدا حساب کنید 6 سال برای یک دولت با آنهمه اعضاء و کل بیت المال چند صد برابر سهم جداگانه یک نفر در عمرش است که امروز اوضاع رو اینطور حالی شده! جان و مالشون صاحب شوند و تشکر و قدردانی و حمایت هم یادش نرود!

مهر ماندگار
|    | 1397/5/30 - 22:58 |     1     0    
پاسخ: ببین جناب!
دوران احمدی نژاد رو با هیچ دوره دیگه ای نمیشه مقایسه کرد..
حجم کارها و خدمات انجام شده بی نظیر بود. جلوی چشم مردم بود. مردم لمس کردند خدمات رو..
شما در هر بخشی که وارد بشی متوجه این مطلب میشی که در هیچ دوره ای اینهمه خدمت صورت نگرفت ولی یه عده با پشتوانه رسانه های اشرافیشون همه دستاوردها رو کمرنگ جلوه دادند تا شما الان تحت تاثیر همون دروغ ها و جوسازی ها و تخریب ها همچین حرفایی رو بزنی..
این استدلال نه تنها در کل بلکه در جزء به جزء هم صحیح و حقیقی ست..
تازه اینهمه دستاورد در شرایطی به دست اومد که خیلی از ارگان ها با دولت احمدی نژاد همکاری نکردند و سنگ اندازی های فراوان شد و جلوی کارهای بزرگ گرفته شد و اجازه کارهای بیشتر داده نشد!
خواهش میکنم سطحی حرف نزنید و اول اطلاعاتتونو بالا ببرید بعد نظر بدید..
من حرف واسه گفتن و دفاع از دولت احمدی نژاد زیاد دارم ولی حوصله ندارم بگم..
فهمیدن اینها کار سختی نیست. برید و ببینید..نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تازه ها  
  آمریکا درباره دلیل ورود یک نفتکش به آب‌های ایران ابراز تردید کرد
  عجایب زبان فارسی/ به‌کارگیری ۱۹ فعل در یک جمله!
  معاون آموزش‌وپرورش "۲۰ میلیون تومان" حقوق می‌گیرد! + سند
  تصاویر/ حال و هوای این روزهای حجاج در "مسجدالنبی"
  کتاب «جک استراو»/ «کار کار انگلیسی‌ها است»
  اینستکس پاسخگوی منافع اقتصادی ایران در چارچوب برجام نیست
  شهرهای عربستان در آستانه انفجار بمب ساعتی
  تازه‌ترین جزئیات از تیراندازی در خیابان ولیعصر
  با ویژگی‌های جدیدترین پهپاد تهاجمی نیروی زمینی ارتش آشنا شوید
  گزارشی از وضعیت بهداشتی یکی از خوابگاههای دانشگاه شریف
  ۶۱ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند
  رئیس صندوق بین المللی پول استعفا کرد
  اهرم‌های زیادی برای پاسخگویی به اقدام انگلیس وجود دارد
  مکان بازی رفت ذوب‌آهن و الاتحاد تغییر کرد
  موگرینی: اگر ما نبودیم، از برجام خبری نبود
  «مهاجر ۶» به ناوگان پهپادی ارتش پیوست
  دستور تهیه روغن "دنبه" معطر
  با مصرف جوشانده این برگ به جنگ "دیابت و سرطان" بروید
  حمله ارتش نیجریه به حامیان «زکزاکی» و حداقل یک شهید+عکس
  حقوق ۲۰ میلیونی یکی از معاونان فعلی آموزش‌وپرورش
 
 
 
© اکوفارس 1390
info@ecofars.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار