آرشیو   |  تماس با ما   |  جستجوی پیشرفته    RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس  
 خانه    درباره ما    ارسال خبر و یادداشت  
سه شنبه، 28 خرداد 1398 - 09:35   
  تازه ها:  
 
   اقتصاد و بازار  
  اقتصاد و بازار  

قیمت کنسرو زیتون در بازار
اکوفارس: یک شیشه کنسرو زیتون شور ویژه ۵۰۰ گرمی سبز‌دشت به قیمت ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان داد و ستد شد.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 23:45

انواع گوشت تازه گوساله و گوسفندی داخلی + قیمت
اکوفارس: گوشت سردست گوسفندی با میانگین قیمت ۹۸ هزار تومان در غرفه تره بار عرضه می‌شود.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 23:43

انواع پنیرفله سنتی و صنعتی در غرفه تره بار + قیمت
اکوفارس: پنیرسفید پاستورریزه گلپایگان با مبلغ ۲۴ هزار تومان در غرفه تره بار به فروش می‌رسد.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 23:40

۳۱ خرداد، آخرین مهلت تحویل اظهارنامه های مالیاتی
اکوفارس: سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: با توجه به اینکه ۳۱ خردادماه، آخرین مهلت قانونی ارایه اظهارنامه مالیاتی است، صاحبان مشاغل هر چه سریعتر نسبت به ارایه اظهارنامه الکترونیکی اقدام کنند.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 18:38

احتمال تداوم کاهش نرخ طلا؛ سکه ۳۰ هزار تومان ارزان شد
اکوفارس: محمدولی با بیان اینکه قیمت سکه طرح قدیم نسبت به روز گذشته ۳۰ هزار تومان کاهش داشته است، گفت: امیدواریم این روند کاهشی در بازار ادامه داشته باشد.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 18:23

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۸/۰۳/۲۷
اکوفارس: سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۷۲۶ هزار تومان و طلای ۱۸عیار هم ۴۳۲ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 13:40

قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۸/۰۳/۲۷
اکوفارس: قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها با افزایش نسبت به روز کاری قبل ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 13:28

قیمت روز ارزهای دولتی ۹۸/۰۳/۲۷
اکوفارس: بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۰ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز یکشنبه افزایش و قیمت ۱۶ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 13:27

بازار متشکل ارزی به زمان نیاز دارد تا به عمق و کارایی لازم برسد
اکوفارس: یک کارشناس اقتصادی با بیان این که بازار متشکل ارزی به زمان نیاز دارد تا به عمق و کارایی لازم برسد گفت: صراف‌ها؛ بازیگران اصلی بازار متشکل ارزی هستند.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 13:21

قیمت طلا از اوج ۱۴ ماه اخیر عقب نشست
اکوفارس: قیمت طلا پس از این‌که روز جمعه از بالاترین رکورد خود در ۱۴ ماه اخیر عقب نشست تحت تاثیر قوی شدن ارزش دلار آمریکا، در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی ثابت بود.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 12:05

عجله دولت برای اجرای برنامه اقدام FATF
اکوفارس: با توجه به تصویب نشدن دوفوریت لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در مجلس و در آستانه برگزاری نشست جدید گروه ویژه اقدام مالی FATF، دولت متن لایحه مذکور را مجددا تصویب کرد و در قالب مصوبه دولت به نهادهای ذیربط ابلاغ کرد.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 11:50

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی این هفته تعیین تکلیف می‌شود
اکوفارس: نماینده شورای اقتصادی سران قوا خبر داد: ستاد اقتصادی سران سه قوه به منظور تعیین تکلیف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی روز پنجشنبه تشکیل جلسه می‌دهد.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 10:43

قبض ۵ درصدی اقتصاد سال ۹۷
اکوفارس: آمارهای مرکز آمار ایران نشان می‌دهد تولید ناخالص داخلی در سال ۱۳۹۷ به میزان ۵ درصد منقبض (کوچک‌تر) شده است. براساس این گزارش، رشد اقتصادی در سال ۱۳۹۷، کمترین رقم پس از سال ۱۳۹۱ است. همچنین رشد اقتصادی بدون نفت در سال گذشته به میزان منفی ۴/ ۲درصد ثبت شده و نشان می‌دهد که بخش قابل‌توجهی از رشد منفی به دلیل افت درآمدهای نفتی در سال‌های گذشته بوده است. در بخش‌های اقتصادی، تولید گروه کشاورزی و صنعت کاهشی گزارش شده، اما در بخش خدمات به میزان کمی به سطح تولید افزوده شده است.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 01:53

مراحل ترک اعتیاد نفتی
اکوفارس: سازمان برنامه و بودجه ریشه اصلاحات ساختاری را اعلام کرد. بر اساس چارچوب اصلاحات ساختاری بودجه، باید ۴ اقدام به‌صورت همزمان انجام شود: «ایجاد درآمدهای پایدار»، «کوچک‌سازی مخارج دولت و بخش عمومی»، «اجرای اصلاحات در فرآیندها و رویه‌ها برای کاهش کسری بودجه ساختاری» و «ایجاد استقلال بودجه جاری از درآمدهای نفتی». اما در بین این ۴ اقدام، سازمان برنامه، محور سوم را مهم‌ترین برنامه اصلاحات ساختاری می‌داند. اگر اصلاحاتی در درآمدها و هزینه‌ها رخ دهد، اما همچنان بودجه از ناحیه ساختاری دچار کسری شود، در عمل اصلاحات اولیه بی‌نتیجه خواهد ماند. برای این منظور، سند بودجه باید به جامعیت بیشتری برسد و به سند مالی حاکمیت ارتقا یابد. یکی از بارزترین نقاط ضعف ساختاری بودجه، حجم عملیات فرابودجه‌ای در اقتصاد ایران است که به بیش از ۴۰ درصد سقف بودجه می‌رسد. حل این معضل نیازمند پایش مالی بر کلیه نهادهایی است که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند. ساماندهی رابطه سازمان برنامه با خزانه‌داری کل، همسوسازی سرمایه‌گذاری دولت و نهادهای عمومی غیردولتی و افزایش پاسخگویی و نظارت از دیگر قطعات پازل مهم اصلاح ساختار را شکل می‌دهند. به نظر می‌رسد با اجرای این چارچوب و خشکیدن ریشه‌های کسری بودجه ساختاری، می‌توان اعتیاد اقتصاد ایران به منابع نفتی را ترک داد.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 01:50

جنس متفاوت رشد سه بازار
اکوفارس: یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.
دوشنبه، 27 خرداد 1398 - 01:50

قیمت انواع بوقلمون بسته بندی و قطعه بندی
اکوفارس: جگر پاک شده بوقلمون بسته ۴۰۰ گرمی (هر بسته) با مبلغ ۸ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار به فروش می‌رسد.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 23:40

خوشبو کردن خانه چقدر هزینه دارد؟
اکوفارس: افشانه خوشبو کننده هوا با رایحه گل مریم کاسپین با مبلغ ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان به فروش می‌رسد.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 23:39

نبات زعفرانی بسته‌ای چند؟
اکوفارس: یک بسته نبات زعفرانی نی‌دار ۱۰ عددی شاهسوند با قیمت ۸ هزار و ۲۸۷ تومان به فروش می‌رسد.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 23:38

قیمت صفحه ستون در بازار آهن + جدول
اکوفارس: هر کیلو ورق ۲۰ برش خورده با مبلغ ۶ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 23:38

قیمت خرید انواع دستگاه فشار خون مچی و بازویی
اکوفارس: فشارسنج عقربه‌ای دیواری یاماسو با مبلغ یک میلیون و ۱۸۹ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 23:36

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۸/۰۳/۲۶
اکوفارس: سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۷۳۰ هزار تومان و طلای ۱۸عیار هم ۴۳۵ هزار و ۶۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 20:23

قیمت ارز در صرافی ملی امروز ۹۸/۰۳/۲۶
اکوفارس: قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها با افزایش نسبت به روز کاری قبل ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان تعیین شده است.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 20:14

مذاکرات روسیه با اتحادیه اروپا برای حذف دلار
اکوفارس: وزیر دارایی روسیه پس از دیدار با نایب رئیس اتحادیه انرژی کمیسیون اروپا گفت مسکو و بروکسل تمایل دارند به سرعت استفاده از روبل و یورو را در پرداخت های دوجانبه گسترش دهند.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 20:13

رشد اقتصادی با نفت، منفی ۴.۹ درصد شد/ رشد صنعت، منفی ۹.۶ درصد رشد اقتصادی با نفت، منفی ۴.۹ درصد شد/ رشد صنعت، منفی ۹.۶ درصد
اکوفارس: در سال ١٣٩٧ رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی ١,٥- ، گروه صنعت ٩.٦ - و گروه خدمات ٠.٠٢ درصد نسبت به سال قبل، رشد داشته است.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 17:01

ذهن‌خوانی طراح دلا‌‌ر ۴۲۰۰
اکوفارس: بعد از گذشت حدود ۱۴ ماه از معرفی دلار ۴۲۰۰ تومانی، هنور زوایای پنهان آن روشن نشده است؛ سیاستی که ضمن تحمیل میلیاردها دلار هزینه، یکی از متهمان اصلی تشدید التهابات بوده است. اما خاستگاه این سیاست زیان‌بار کجا بود؟ اگر چه بسیاری پیکان اتهام را به سمت فرد یا افراد نشانه می‌گیرند، اما خاستگاه اصلی آن ریشه در یک «ذهنیت» دارد؛ ذهنیتی که بدون لحاظ واقعیات موثر، عقیده دارد منابع ارزی قابلیت پوشش تمام مصارف ارزی را دارد. اما این ذهنیت محکوم به غفلت از ۳ ملاحظه اساسی است: اولین ملاحظه عدم تمییز موجودی‌ها به لحاظ «حسابداری» از «موجودی در دسترس» است. در اقتصاد ایران به‌دلیل محدودیت‌های تجاری، همواره موجودی ارزی ثبت‌شده در ترازنامه، دردسترس سیاست‌گذار نیست. دومین ملاحظه محاسبه درآمدهای نفت به‌عنوان منابع ارزی است. عمده کشورهای نفتی، هنگام محاسبه منابع ارزی دردسترس، منابع ارزی حاصل از فروش نفت را خط می‌زنند. سومین ملاحظه این است که سیاست‌گذار تقاضای سوداگری و خروج سرمایه را در محاسبات خود لحاظ نکرده بود. اکنون از این تجربه چه درسی را می‌توان به آیندگان منتقل کرد؟ اول اینکه تیم کارشناسی دولت با غفلت از ملاحظات مذکور، دچار خطای ذهنی شد و دوم اینکه سیاست‌گذار نیز در طراحی سیاست‌ها آینده‌نگری ندارد.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 02:28

بازگشت سریع آرامش به بازارها
اکوفارس: یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 02:27

شواهد رکود ۲۰۲۰ در بازارهای پایه
اکوفارس: اخبار منتشر شده در چند روز اخیر در سایت‌های معتبر جهانی حکایت از آن دارند که سال ۲۰۲۰ میلادی باید منتظر وقوع یک رکود بی سابقه در اقتصاد آمریکا و به تبع آن اقتصاد جهانی باشیم. بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان، فوربس، تحلیلگران موسسه مودیز و اقتصاددانان آمریکایی از جمله افراد و موسساتی هستند که پیش‌بینی‌های محکمی در این رابطه دارند و با احتمال بالایی وقوع این رکود را تجزیه و تحلیل می‌کنند. جی پی مورگان معتقد است دلیل این رکود چالش‌های تجاری است اما فوربس معتقد است یک بحران اعتباری در جهان رکود مذکور را رقم خواهد زد.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 02:18

راه بهبود برند کسب‌وکارها
اکوفارس: مسوولیت اجتماعی (CSR) در سالیان اخیر شمایل جدیدی به کسب‌وکارهای مختلف بخشیده و سمت‌وسوی فعالیت‌ بنگاه‌ها را دستخوش تغییرات بنیادی کرده است. مسوولیت اجتماعی به‌عنوان عنصری اثرگذار و پیش‌برنده، طیفی گسترده‌ از مزیت‌ها را پیش روی فعالان اقتصادی قرار داده است؛ مزیت‌هایی که عملکرد بنگاه‌ها را در حوزه‌های اقتصادی و غیراقتصادی، نزد جامعه هدف مقبول‌ و پذیرفتنی می‌کند.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 02:13

نرخ رسمی ۴۷ ارز ثابت ماند/ هر یورو ۴۷۱۲ تومان
اکوفارس: بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که قیمت همه ارزها نسبت به دیروز بدون تغییر ماند.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 11:22

 در اردیبهشت هزینه‌های زندگی به نسبت فروردین ۵۷۰ هزار تومان زیاد شد! در اردیبهشت هزینه‌های زندگی به نسبت فروردین ۵۷۰ هزار تومان زیاد شد!
اکوفارس: کارگران در اردیبهشت ماه ۹۸، برای گذراندن زندگی یومیه به ۲ میلیون و ۷۲۲ هزار تومان، بیش از حداقل دستمزد دریافتی نیازمندند؛ هزینه‌های زندگی در اردیبهشت از مرز ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان گذشته است و در مجموع به نسبت اسفند ماه ۹۷ که محاسبات مزدی سال جاری انجام گرفت، بیش از ۷۲ درصد جهش قیمتی داشته‌ایم.
یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 09:52

صفحه بعد
   تازه ها  
  همسان‌سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی در دستور کار دولت
  توضیحات دادستان مصر درباره مرگ مرسی
  عکس/ گران‌شدن هزارتومانی"شیر" در یک روز!
  ادامه «دورهمی» با مهران مدیری منتفی شد
  رفع خطر تعلیق کشتی ایران از مسابقات جهانی و المپیک
  فرزند نامشروع جوان فوتبالیست به زن و مردی داده شد که بچه دار نمی شدند
  آغاز جلسه علنی مجلس و بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو
  پیکر محمد مرسی در شرق قاهره به خاک سپرده شد
  ادعای روزنامه عربستانی درباره بشار رسن و پرسپولیس
  تخصیص ارز دولتی به واردات کاغذ سیگار؛ بی‌اطلاعی یا دست‌های پنهان!؟
  بازیکن سابق استقلال سرمربی قشقایی شیراز شد
  اعزام نصفه نیمه دختران بسکتبالیست به جام جهانی
  پایگاه نظامی در شمال بغداد مورد حمله خمپاره ای قرار گرفت
  تیراندازی در نزدیکی محل برگزاری جشن قهرمانی بسکتبال در تورنتو
  شاناهان: به دنبال جنگ با ایران نیستیم
  ارتش یمن حملات گسترده‌ای را با پهپاد علیه فرودگاه ابهاء سعودی انجام داد
  سخنگوی سازمان ملل: برجام هنوزحائز اهمیت است
  تصاویر/ روزنامه‌های ورزشی سه شنبه 28 خرداد 98
  تصاویر/ صفحه نخست روزنامه‌های سه شنبه 28 خرداد 98
  هواشناسی: دمای خوزستان در تیرماه 53 درجه می شود
 
 
 
© اکوفارس 1390
info@ecofars.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار