آرشیو   |  تماس با ما   |  جستجوی پیشرفته    RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس  
 خانه    درباره ما    ارسال خبر و یادداشت    اخبار فولاد  
یکشنبه، 9 آذر 1399 - 14:32   
  تازه ها:  
 
   اقتصاد و بازار  
  صنعت معدن تجارت  

وزیر صمت دو روش برای بازگشت ارز حاصل از صادرات پیشنهاد کرد وزیر صمت دو روش برای بازگشت ارز حاصل از صادرات پیشنهاد کرد
اکوفارس: وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه بررسی روش‌های تامین ارز کالاهای وارداتی، دو روش ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان را معرفی کرد.
یکشنبه، 9 آذر 1399 - 14:23

 ثبت سفارش برای واردکنندگانی که ایفای تعهد نکردند ممنوع شد ثبت سفارش برای واردکنندگانی که ایفای تعهد نکردند ممنوع شد
اکوفارس: برپایه مصوبه ستاد تنظیم بازار، از ثبت سفارش و تخصیص ارز به واردکنندگانی که تعهدات ارزی خود را ایفا نکرده‌اند جلوگیری می‌شود.
یکشنبه، 9 آذر 1399 - 14:19

سامانه جامع تجارت ایران آغاز فصل جدیدی در شفافیت خواهد بود
اکوفارس: وزیر صنعت، معدن و تجارت، سامانه جامع تجارت ایران را آغاز فصل جدیدی در شفافیت عنوان کرد.
شنبه، 8 آذر 1399 - 21:00

سهم ۲۷ درصدی بازار عراق از صادرات ایران در هفت ماه سال ۹۹
اکوفارس: مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت از صادرات پنج میلیارد دلاری ایران به عراق طی هفت ماه سال جاری خبر داد و گفت: این کشور ۲۷ درصد از کل صادرات ایران را به خود اختصاص داده است.
شنبه، 8 آذر 1399 - 12:07

انتقاد رئیس اتاق بازرگانی از شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد
اکوفارس: رئیس اتاق بازرگانی تهران در نامه‌هایی جداگانه به معاون اول و معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد را که چندی پیش از سوی دولت ابلاغ شد ، موجب بازگشت امضای طلایی و بروز توزیع رانت نجومی در این بازار اعلام کرد.
شنبه، 8 آذر 1399 - 01:03

وزارت صمت از تنبیه معادن دست بردارد
اکوفارس: انجمن سنگ ایران در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس شورای عالی معادن از وی خواست تا وزارت صمت در دوره وزارت ایشان از نگاه غیرتوسعه‌ای گذشته که فقط از بندهای تنبیهی قانون معادن در جهت گریز سرمایه‌گذاری در این بخش استفاده کرده، دست بردارد.
شنبه، 8 آذر 1399 - 00:58

۲ روش برای تشخیص تقلبی نبودن گارانتی لوازم خانگی
اکوفارس: معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت گفت: مردم برای استعلام از گارانتی لوازم خانگی بزرگ و موبایل می‌توانند از ۲ روش استفاده کنند.
شنبه، 8 آذر 1399 - 00:58

بخش‌های مرتبط با انجام رویه‌های تجاری کشور در گمرک تعطیل نیست
اکوفارس: ذاکری گفت: فعالیت‌های مرتبط با تجارت خارجی در گمرک، به ویژه ترخیص کالا‌های اساسی و نهاده‌های تولید در هفته آینده، تعطیل نیست.
جمعه، 7 آذر 1399 - 20:02

عوارض ۳۵۰۰ تومانی برای صادرات تخم‌مرغ تمدید شد
اکوفارس: معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: پیرو مصوبات کارگروه تنظیم بازار تا زمان ابلاغ میزان عوارض جدید صادرات تخم مرغ، رقم اعلامی قبلی ۳۵۰۰۰ ریال به ازای هر کیلوگرم برای تخم مرغ خوراکی اعمال می شود.
جمعه، 7 آذر 1399 - 17:38

بازگشت بی‌سرو صدای برندهای خارجی پوشاک به بازارهای کشور
اکوفارس: بررسی‌های ایرنا و گزارش‌های دریافتی از برخی مجتمع های تجاری بزرگ پایتخت، از بازگشت برخی برندهای خارجی پوشاک به بازار کشورمان با وجود ممنوعیت فعالیت آنها حکایت داشته و حضور گسترده آنها استمرار طرح مقابله با برندهای محرز پوشاک قاچاق را به چالش می‌کشد.
جمعه، 7 آذر 1399 - 00:42

حمایت اتاق ایران از «شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد»
اکوفارس: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با حمایت از «شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد»، این شیوه‌نامه را مطابق با نظرات کارشناسی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دانست.
جمعه، 7 آذر 1399 - 00:40

شیوع کرونا صادرات کشور را ۵۰ درصد کاهش داد
اکوفارس: مشاور رییس سازمان توسعه و تجارت ایران گفت: شیوع ویروس کرونا و تحریم‌ها در هفت ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال صادرات کشور را ۵۰ درصد کاهش داد.
پنجشنبه، 6 آذر 1399 - 22:59

افزایش ۱۳۱ درصدی صادرات پسته/قیمت هر کیلو ۶.۴ دلار
اکوفارس: صادرات پسته ایران در سال جاری با رشد ۱۳۱ درصدی به بیش از ۶۷۰ میلیون دلار رسیده است.
پنجشنبه، 6 آذر 1399 - 15:14

 پاسخ ۸ گانه گمرک به رئیس کل بانک مرکزی برای اختلاف در ترخیص کالا پاسخ ۸ گانه گمرک به رئیس کل بانک مرکزی برای اختلاف در ترخیص کالا
اکوفارس: به دنبال نامه رئیس کل بانک مرکزی به رئیس جمهور در رابطه با دغدغه ها و انتقادات وی نسبت به مصوبه اخیر برای ترخیص فوری کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید، گمرک ایران در هشت مورد به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی پاسخ داده و اعلام کرده است که تمامی اقدامات صورت گرفته براساس مصوبات ستاد اقتصادی هماهنگی دولت بوده و رئیس جمهور نیز در جریان آن قرار دارد ، در عین حال که این مصوبه حذف کننده اختیارات و یا کنترل بانک مرکزی بر جریان ارزی ترخیص کالا نیست.
چهارشنبه، 5 آذر 1399 - 21:38

کاهش ۱۸ درصدی تجارت ایران در ۸ ماهه نخست سال
اکوفارس: رئیس کل گمرک گفت:‌ آمار تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران در هشت ماهه سال‌جاری حاکی از تبادل ۹۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۴۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است.
سه شنبه، 4 آذر 1399 - 23:06

کاهش ارزش پول ملی بهترین مُشوق صادرکنندگان است
اکوفارس: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان‌اینکه صادرکنندگان با توجه به شرایط کنونی نیاز چندانی به مُشوق‌ ندارند، گفت: امروز کاهش ارزش پول ملی بهترین مُشوق صادرکنندگان است .
سه شنبه، 4 آذر 1399 - 20:50

 نگاه مثبت رزم‌حسینی به آزادسازی واردات خودرو نگاه مثبت رزم‌حسینی به آزادسازی واردات خودرو
اکوفارس: دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: نگاه وزیر جدید صمت این است که خودرو انحصاری است و قصد دارد واردات آن را آزاد کند.
سه شنبه، 4 آذر 1399 - 18:41

تخصیص محموله جدید روغن به کارخانه‌ها
اکوفارس: دبیر انجمن صنایع روغن نباتی از تخصیص محموله جدید 70 هزار تنی روغن به کارخانه‌های روغن‌ نباتی از محل ذخایر استراتژیک کشور طی ماه جاری خبر داد و گفت: تولید روغن نیمه‌جامد از 2 روز پیش آغاز شده و تا 10 روز آینده در بازار به ثبات نسبی می‌رسیم.
سه شنبه، 4 آذر 1399 - 16:06

قیمت گندم و آرد تغییر نکرده است
اکوفارس: مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: دولت به عنوان تأمین کننده گندم که مواد اولیه تولید نان محسوب می‌شود، تغییری در قیمت گندم و آرد نداده است.
سه شنبه، 4 آذر 1399 - 12:18

کاهش هزینه ارزی و شکوفایی دانش فنی در مجتمع فولاد صنعت بناب
اکوفارس: مجتمع فولاد صنعت بناب در سال جهش تولید با بومی سازی بسیاری از قطعات و تجهیزات، علاوه بر خودکفایی در تامین اقلام مورد نیاز، گام مهمی در کاهش هزینه های ارزی برداشته است.
سه شنبه، 4 آذر 1399 - 11:51

درخواست تولیدکنندگان از وزیر صنعت
اکوفارس: دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) نسبت به احتمال ترخیص لوازم خانگی برند خارجی بوش اعتراض کرده و از وزارت صمت خواسته که دستور ویژه‌ای در خصوص جلوگیری از ترخیص این گونه محموله‌ها و نظارت کافی جهت اجتناب از تکرار موارد مشابه صادر کند.
سه شنبه، 4 آذر 1399 - 10:33

خودرو به دست کدام گروه ها ارزان می شود؟
اکوفارس: بخشی از مشکلات بازار خودرو و گرانی رخ داده به جهت کاهش تولید خودرو و عدم تجاری سازی خودرو‌ها (به علت نقص قطعه) است.
سه شنبه، 4 آذر 1399 - 10:25

قاچاق سالانه ۲۰ میلیارد نخ سیگار به کشور کار قاچاقچی های خُرد نیست
اکوفارس: عضو کمیته سیاست گذاری کنترل دخانیات گفت: اگر فرض کنیم ۲۰ میلیارد نخ سیگار قاچاق رقم صحیحی باشد، ورود این حجم به بازار کشور را نمی‌توان به حساب قاچاقچی‌های خرد گذاشت.
دوشنبه، 3 آذر 1399 - 23:50

حذف شرط «سند در رهن» و تقویت دلالی خودرو
اکوفارس: گرچه مدیران وزارت صنعت و خودروسازان پیش‌تر شرط «در رهن بودن سند خودرو» را به عنوان راهی برای حذف دلال‌بازی از بازار خودرو عنوان می‌کردند، این مورد از شرایط پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو حذف شد.
دوشنبه، 3 آذر 1399 - 17:54

 ما تامین کننده نهاده های دامی هستیم/ مسئولیت گوشت قرمز و مرغ بر عهده وزارت جهاد است ما تامین کننده نهاده های دامی هستیم/ مسئولیت گوشت قرمز و مرغ بر عهده وزارت جهاد است
اکوفارس: وزیر صمت با اشاره به تقسیم کار با وزارت کشاورزی گفت: در حوزه گوشت قرمز، مرغ و تخم‌مرغ مسئولیت بر عهده وزارت کشاورزی است.
دوشنبه، 3 آذر 1399 - 15:58

واردات بدون انتقال ارز راهی برای پول‌شویی قاچاق
اکوفارس: عضو اتاق بازرگانی گفت: پول حاصل از قاچاق‌ کالا به خارج از کشور، تبدیل به دلار شده و برای پول‌شویی و پاک‌سازی منشأ ارز، صرف واردات کالا بدون انتقال ارز می‌شود.
دوشنبه، 3 آذر 1399 - 15:53

۸۰ هزار تن محصولات کشاورزی از مرز مهران به عراق صادر شد
اکوفارس: مدیر کل گمرک استان ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۸۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی(صیفی جات) به ارزش ۳۷ میلیون ۷۲۵ هزار دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.
دوشنبه، 3 آذر 1399 - 15:52

چقدر کالای متروکه در بنادر وجود دارد؟
اکوفارس: در شرایطی که گمرک به صاحبان کالاهای وارداتی هشدار داد در صورت ترخیص نشدن، کالاهای آن‌ها متروکه خواهد شد، معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حال حاضر حدود ۱۹ هزار کانتینر و ۵۵۰ هزار تن کالای متروکه در گمرک وجود دارد و از مسئولان دستگاه‌های مختلف می‌خواهیم هر چه سریعتر اقدمات لازم را برای خروج آن‌ها از انبارهای بنادر انجام دهند.
دوشنبه، 3 آذر 1399 - 10:17

 گمرک چین: حجم تجارت چین با عربستان و اسرائیل و آمریکا بیشتر از ایران است گمرک چین: حجم تجارت چین با عربستان و اسرائیل و آمریکا بیشتر از ایران است
اکوفارس: طبق گزارش گمرک چین، حجم مبادلات تجاری این کشور با ایران در 9 ماهه نخست سال جاری میلادی افت 38 درصدی داشته است و این در حالی است که مبادلات تجاری این کشور با رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی بیشتر از ایران است.
یکشنبه، 2 آذر 1399 - 21:50

جزئیات صادرات خودرو ایران
اکوفارس: سخنگوی گمرک گفت: در سال ۹۸ حدود یک هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو به ارزش پنج میلیون و ۷۲۲هزار و ۷ دلار به ۹ کشور جهان صادر شده است.
یکشنبه، 2 آذر 1399 - 16:57

صفحه بعد
   تازه ها  
  مردم از نزدیک شدن به رودخانه‌ها بپرهیزند
  طرح برخورد با عاملان شهادت فخری‌زاده در دستور کار مجلس قرار گرفت
  جدیدترین رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های آسیا اعلام شد
  حجت‌الاسلام شهیدی درگذشت
  اسامی پذیرفته شدگان رشته‌های خاص کنکور اعلام شد
  مهلت ثبت نام آزمون دکتری تمدید شد
  ائتلاف سعودی فرودگاه پایتخت یمن را بمباران کرد
  وزیر خارجه ترکیه: آرمان فلسطین، آرمان ماست
  الحشد الشعبی مسئول مدیریت نظامی داعش در کرکوک را دستگیر کرد
  پیکر شهید فخری زاده در حرم حضرت معصومه (س) طواف داده شد
  صنعت هسته‌ای باید احیا شود/ ضرورت خاتمه اجرای پروتکل الحاقی
  فواید شگفت انگیز نوعی سبزی در برابر غول سرطانی
  آخرین شعر سیروس گرجستانی که حکایت از رفتن داشت
  یک بام و دوهوای حذف کنکور
  جزئیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها
  واکسن کرونای «شهید فخری‌زاده» در مرحله آزمایش‌های انسانی
  جنگ خیابانی در پاریس و اعتراضات گسترده در 70 شهر فرانسه
  پرویز پور حسینی به خاک سپرده شد
  اولین بار مادرم به من مواد داد/ تمام خانواده‌ام هروئین می‌کشند
  مادرانی که نوزاد خود را قربانی چشم و هم‌چشمی می‌کنند
 
 
 
© اکوفارس 1390
info@ecofars.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار