آرشیو   |  تماس با ما   |  جستجوی پیشرفته    RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس  
 خانه    درباره ما    ارسال خبر و یادداشت  
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 22:50   
  تازه ها:  
 
   اقتصاد و بازار  
  صنعت معدن تجارت  

نظر وزارت صنعت این است که "بیت‌کوین" به رسمیت شناخته شود
اکوفارس: معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بجای تقابل و مقابله با فعالیت‌های جدیدی مثل رمز ارزها، باید برای آن برنامه‌ریزی کنیم.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 16:14

برگزاری نمایشگاه‌ها مرحله عملیاتی کردن وعده‌هاست
اکوفارس: عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» از آن جهت بسیار خوب و مفید است که با این رویکرد نشان می‌دهیم وعده‌هایمان در حد شعار نمانده و در حال عملیاتی کردن آن‌ها هستیم.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 15:52

نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» تجلی خودباروی
اکوفارس: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خصوص اهمیت برگزاری "نمایشگاه فرصت های ساخت داخل" گفت: اقتصاد مقاومتی تنها نسخه شفابخش اقتصاد و صنعت کشور است که به نظر می‌رسد با برگزاری نمایشگاه‌هایی از این قبیل، فرصتی برای رسیدن به هدف ایجاد می‌شود.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 15:50

نگاه دانش‌محور نیاز امروز صنعت کشور
اکوفارس: عضو کمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‎های اقتصادی، به ویژه در ماه‌های اخیر فرصتی شده است تا صنعتگران بیش از هر زمانی دیگری روی به تولید در جهت خودکفایی بیاورند. از این‌رو نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» شرایطی را مهیا کرد تا ضمن بازدید عموم از این رویداد، تولیدکنندگان بیش از پیش با اولویت‌های کشور آشنا شوند.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 15:33

تعیین تکلیف کالاهای گروه ۴ با حکم قضایی
اکوفارس: آخرین خبرها درباره وضعیت کالاهای گروه۴ در گمرک حاکی از آن است که این کالاها توسط دستگاه قضا تعیین تکلیف خواهند شد. با توجه به اینکه اکثر کانتینرهای حاوی کالاهای گروه ۴ در مناطق ویژه و آزاد و در بنادر دپو شده است پس از استخراج فهرست این کالاها از سوی سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی براساس حکم قضایی و وفق قانون و مقررات مربوطه نسبت به تعیین تکلیف کالاهای گروه ۴ اقدام می‌کند.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 14:08

مجوز واردات موردی برای واحدهای تولیدی
اکوفارس: مجوز واردات موردی ۵۸۱ ردیف تعرفه برای واحدهای تولیدی صادر شد. دستورالعمل گمرک به‌منظور تسهیل دسترسی بنگاه‌های تولیدی به تجهیزات و قطعات موردنیاز صادر شده است تا به این طریق امکان دسترسی بنگاه‌های صنعتی به واردات موردی فراهم شود.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 14:00

مهلت دوباره به بدهکاران ارزی
اکوفارس: داستان بلاتکلیفی بدهکاران ارزی همچنان ادامه دارد و این پرونده کهنه و خاک‌ خورده همچنان مختومه نشده است. نوسانات نرخ ارز در سال‌های ۹۰ و ۹۱ موجب شد تا بازپرداخت تسهیلات دریافتی از حساب ذخیره ارزی به گره کور بخش تولید تبدیل شود؛ گره‌ای که بازکردن آن به آیین‌نامه اجرایی ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور سپرده شد.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 13:59

شرایط واردات کاغذ با ارز نیمایی
اکوفارس: به دنبال حذف کاغذ از لیست دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی اکنون بانک مرکزی شرایط تازه‌ای برای ترخیص و واردات این کالا تعریف کرده‌ است؛ واردکنندگانی که تا خردادماه امسال کالای آنها ترخیص نشده باید مابه‌التفاوت تا نرخ ۹۰۰۰ تومان سامانه نیما را بپردازند.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 13:41

وزیر صنعت: سود مرکب را نه شرعی می‌دانیم و نه قانونی
اکوفارس: وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه وزارتخانه متبوعش موضوع ربح مرکب را به رسمیت نمی‌شناسد گفت: این سود مشکلات بسیاری برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 12:47

قیمت‌گذاری لحظه‌ای بر پایه تغییر نرخ ارز، تخلف است
اکوفارس: نایب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه قیمت‌گذاری لحظه‌ای برپایه نوسان نرخ ارز خلاف قانون است، گفت: بازارهای اقتصادی به یکدیگر مرتبط هستند و زمانی که با افت نرخ ارز بازاری کاهش قیمت را در دستور کار خود قرار نمی‌دهد، دیگر بازارها نیز روند کاهش را اعمال نمی‌کنند.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 11:35

تدوین سناریوهای تغییر قیمت نان
اکوفارس: قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:سناریوهای مختلفی تدوین شده تا چرخه گندم، آرد و نان کشور اصلاح قیمت شود؛ البته این اصلاح نرخ به نوعی صورت خواهد پذیرفت که مصرف‌کننده دچار شوک قیمتی نشود.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 11:25

کارخانجات لوازم خانگی حاضر به کاهش قیمت محصولات خود نیستند
اکوفارس: رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: مواد اولیه تولید لوازم خانگی با ارز نیمایی در کشور تامین می‌شود و نوسان نرخ ارز نباید بر قیمت محصول نهایی تاثیرگذار باشد اما برخی کارخانجات در زمان افزایش نرخ ارز، به لحظه قیمت محصولات را افزایش می‌دهند اما در زمان کاهش نرخ ارز این اتفاق نمی‌افتد.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 11:19

معدن جایگزین نفت خواهد شد
اکوفارس: رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت که بخش معدن کشور می‌تواند جایگزین نفت شود.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 00:40

دولت مشکلی برای واگذاری سهام خود در ایران خودرو و سایپا ندارد
اکوفارس: وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: موضوع وثیقه بودن سهام دولت در "ایران خودرو" و "سایپا" قابل حل شدن است.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 00:22

تکذیب واگذاری ۴۰ هزار کانتینر کالای گروه ۴ به سازمان اموال تملیکی
اکوفارس: بررسی دستور ریاست جمهوری در خصوص ترخیص سریع کالا نشان میدهد، آماری از کالاهای گروه ۴ موجود در گمرک وجود ندارد.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 23:46

مهندسان ایرانی توان تولید قطعات خودرو ندارند؟
اکوفارس: ­رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بیش از ۶۰ درصد قطعات پژو ۳۰۱ با استفاده از توان فناوران و دانشمندان ایرانی داخلی سازی شده است.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 22:24

کاهش ارزبری ۲۰ میلیون یورویی صنعت خودرو در سال ۹۸
اکوفارس: ­معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به انعقاد ۷۴۰ میلیارد تومان قرارداد بین قطعه سازان و دو خودروساز بزرگ کشور گفت: این قراردادها تا پایان سال ۹۸ موجب کاهش ارزبری ۲۰ میلیون یورویی و در سال ۹۹ موجب کاهش ارز بری ۸۵ میلیون یورویی در صنعت خودرو می شود.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 22:18

وزارت صمت مسئول صدور مجوز برای تولید ارز دیجیتال شد
اکوفارس: وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: کمیسیون اقتصادی دولت رمزارزها را به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخته و وزارت صمت نیز مسئول صدور مجوز برای تولید ارز دیجیتال شد.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 17:54

طرح وزارت بازرگانی از دستور کار مجلس خارج شد
اکوفارس: عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه طرح تشکیل وزارت بازرگانی مجددا از دستور کار مجلس خارج شده است، گفت: ما بخاطر درخواست نماینده دولت، بررسی این طرح را از دستور کار مجلس خارج کردیم.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 15:03

دغدغه‌های صنعتگران تهرانی
اکوفارس: ایرنا : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: صنعتگران خارجی تسهیلات ارزان قیمت برای تولید و عرضه کالای خود در بازارهای مشترک دریافت می‌کنند؛ در حالی که تولیدکنندگان ما قادر به دریافت تسهیلات با نرخ تعدیل شده برای افزایش مزیت رقابتی خود با صنعتگران خارجی نیستند و در رقابت بازنده می‌شوند.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 14:09

تغییر مسیر در تامین مالی بنگاه‌ها
اکوفارس: تغییر مسیر تامین مالی بنگاه‌های تولیدی امکان‌پذیر است؟ بانک محور بودن تامین مالی بنگاه‌های تولیدی یکی از چالش‌هایی است که همواره متولیان دولتی به آن اذعان داشته‌اند و به دفعات بر تغییر این روش تاکید کرده‌اند؛ تلاشی که با توجه به آمار اعلام شده از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی‌بر وابستگی حدود ۹۰ درصدی بنگاه‌های تولیدی به بانک‌ها می‌توان گفت تاکنون جوابگو نبوده است. حال با توجه با کند شدن بیش از پیش دسترسی به منابع مالی از طریق بانک‌ها، وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان متولی این امر سعی دارد تا تغییر مسیر تامین مالی بنگاه‌های تولیدی را در دستور کار قرار دهد.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 14:08

دستور حبس‌زدایی از کالاهای رسوبی
اکوفارس: دستور حبس‌زدایی از کالاهای رسوبی صادر شد. بر این اساس، متولیان تجاری و گمرکی تدوین دو مجموعه سیاست برای مقابله با رسوب کالا را مدنظر قرار دادند که در قالب آن، وظایف وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مربوط با امر تجارت مشخص شده است. در عین حال، با توافق دو وزارتخانه «اقتصاد» و «صمت» به همراه بانک مرکزی، ضوابط جدید خروج کالاهای محبوس در گمرک نیز مشخص شده است که اصلاح برخی مکانیزم‌های تجاری مانند «نحوه ثبت‌سفارش»، «ترانزیت کالا» و «شفاف‌سازی در تعیین تکلیف گروه‌های کالایی» را دربر‌می‌گیرد.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 14:04

نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید فراتر از حد انتظار بود
اکوفارس: معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو از ادامه برگزاری نمایشگاههای تقاضا محور به شکل های مجازی و فیزیکی در سامانه ها و ساختمانهای سازمان های مرتبط و نیز در نظر گرفتن یک دبیرخانه دائمی برای آن خبر داد.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 13:17

با سامانه ۱۲۴ قیمت کالاها به اطلاع مردم می‌رسد
اکوفارس: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رونمایی از سامانه ۱۲۴ گفت: فرآیند حاکم بر "سامانه اطلاع رسانی ثبت کالا و خدمات" به آرامش بازار کمک شایانی خواهد کرد.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 10:45

توجیه گران فروشی نان از سوی یک مقام مسوول!
اکوفارس: نایب‌رئیس اتاق اصناف ایران معتقد است که عدم افزایش قیمت رسمی نان، واحدهای نانوایی را به سمت گران‌فروشی سوق داده است. وی ضمن تایید نرخهای متفاوت نان در تهران ابراز کرد که جرائم و بازرسی‌های فعلی جوابگوی جلوگیری از تخلفات نیست.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 09:55

افرایش بی‌رحمانه قیمت قطعات/ هزینه‌ 4 برابری نگهداری خودرو ‌
اکوفارس: اگر از یکسال پیش تا الان حتی یک بار هم راهتان به تعمیرگاه‌های خودرو افتاده باشد؛ قطعاً متوجه شده‌اید که پول بیشتری از جیبتان رفته و شاید حس کرده باشید که کیفیت کار هم مثل قبل نبوده است.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 09:53

کاهش نرخ دلار لوازم خانگی را ارزان نمی‌کند
اکوفارس: سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی گفت: کاهش نرخ دلار در بازار آزاد تاثیری بر قیمت لوازم خانگی ندارد،‌ چرا که صنعت لوازم خانگی از ارز نیمایی استفاده می‌کند که نرخ آن در ماه‌های اخیر افزایش هم داشته است.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 09:53

نسخه ایمیدرو برای معادن کوچک
اکوفارس: مدیریت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو با اعلام اینکه یکی از دغدغه‌های جدی معادن کوچک استان‌ها موضوع زیر ساخت‌ها است، گفت: قرار شده از محل حقوق دولتی منابعی در اختیار طرح ایجاد زیر بناها قرار گیرد.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 00:49

تشریح جزییات تصمیمات جدید برای ترخیص کالاهای رسوبی در گمرک
اکوفارس: معاون فنی گمرک ایران تصمیمات جدید برای جلوگیری از رسوب کالا در گمرکات را تشریح کرد.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 00:46

پیاده‌سازی سامانه‌های الکترونیکی برای رصد و تنظیم بازار
اکوفارس: به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، تولید در حوزه خودرو جان گرفته و تعداد خودروهای کف پارکینگ نیز کنترل شده است و با ثبات نسبی رو به رو هستیم.
یکشنبه، 30 تیر 1398 - 23:14

صفحه بعد
   تازه ها  
  گرما زدگی ۱۱۸ نفر در ایلام
  جنازه 25 پناهجو در مرز ترکیه و ایران پیدا شد
  شایان مصلح: آقای عرب، مردم را به گرگ بودن دعوت نکن!
  شکایت یک وکیل ایرانی از ترامپ به سازمان ملل
  کسب 6 مدال توسط دانش‌آموزان ایران در المپیاد جهانی ریاضی
  مدال طلای تایمازوف پس گرفته شد
  مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شد
  تصاویر/ تخریب جنگل های بلوط
  ۱۴۱ هزار کودک در کشور از تحصیل بازماندند
  شناسایی ۱۹۷۰ نامزد احتمالی انتخابات در کشور
  بیرانوند گزینه جایگزینی سیریگو در تورینو
  نبود بازیکن بزرگ؛ پاشنه آشیل استقلال
  نامه فیفا به وزارت‌ خزانه‌داری آمریکا درباره تحریم فوتبال ایران
  نتانیاهو: کشورها باید با آمریکا علیه ایران همراه شوند
  آزمون سراسری 99 را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار کنید
  مقام اماراتی: چرا ترامپ برای عرب‌ها شیر است برای ایران خرگوش؟
  فرانسه: خواستار بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای هستیم
  ارتش عراق ورود هزار تروریست داعشی به این کشور را تکذیب کرد
  سازمان ملل از امکان پایان جنگ یمن خبر داد
  رایزنی برای مبادله نفت از طریق اینستکس در جریان است
 
 
 
© اکوفارس 1390
info@ecofars.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار