آرشیو   |  تماس با ما   |  جستجوی پیشرفته    RSS   |  نسخه موبایل   |  نسخه تلکس  
 خانه    درباره ما    ارسال خبر و یادداشت  
پنجشنبه، 31 مرداد 1398 - 12:29   
  تازه ها:  
 
   اقتصاد و بازار  
  بیمه  

«بیمه سلامت» برای تمام افراد فاقد پوشش بیمه‌ اجباری شد
اکوفارس: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: با توجه به تصویب آیین نامه اجرایی بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع، پوشش بیمه سلامت برای تمام افراد فاقد پوشش بیمه‌ای، اجباری بوده و برخورداری از یارانه دولت جهت حق سرانه بیمه از طریق ارزیابی وسع انجام می‌شود که این حق بیمه شامل سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل آنها است.
چهارشنبه، 30 مرداد 1398 - 17:44

بیشترین و کمترین میانگین سن دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری
اکوفارس: براساس آمارهای سازمان تأمین اجتماعی، بیشترین میانگین سن مقرری بگیران در سال ۹۶ بیمه بیکاری به علت عدم توانایی با ۴۳ سال و پس از آن به علت تغییر ساختار با ۴۰ سال است.
چهارشنبه، 30 مرداد 1398 - 09:45

تعلل در پوشش بیمه‌ای داروهای حیاتی تالاسمی‌ها
اکوفارس: مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی ایران با اشاره به معطلی سه ماهه بیماران تالاسمی برای دریافت دارو از تعلل در پوشش بیمه‌ای داروهای حیاتی این بیماران انتقاد کرد.
سه شنبه، 29 مرداد 1398 - 15:24

جزییات طرح جدید بیمه بیکاری
اکوفارس: معاون اشتغال وزیر کار با تشریح جزییات طرح جدید پرداخت بیمه بیکاری گفت: افرادی که دوره‌های کارورزی را گذرانده باشند و در جایی مشغول به کار شوند، وزارت کار سهم بیمه کارفرمای آنها را می‌پردازد.
سه شنبه، 29 مرداد 1398 - 11:01

برنامه ملی بیمه پزشکان رونمایی شد
اکوفارس: برنامه ملی بیمه پزشکان برای ارائه 15 خدمت به جامعه پزشکی رونمایی شد.
دوشنبه، 28 مرداد 1398 - 18:23

افراد فاقد بیمه، روستائیان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند
اکوفارس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هیات دولت آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» را تصویب کرد که براساس آن، روستائیان و عشایر و تمام افرادی که بیمه نیستند، تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.
دوشنبه، 28 مرداد 1398 - 17:02

حق بیمه اجباری تاکسی‌های درون شهری کاهش یافت
اکوفارس: هیات وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید شورای‌عالی بیمه، با حذف ۱۰ درصد حق بیمه شخص ثالث اضافه تاکسی‌های درون شهری موافقت کرد.
دوشنبه، 28 مرداد 1398 - 14:53

شرایط بیمه و دریافت حقوق بازنشستگی زنان خانه‌دار
اکوفارس: قائم مقام سازمان تامین اجتماعی گفت: یکی از خدمات سازمان تامین اجتماعی بیمه زنان خانه است. زنان خانه دار با ۱۸ تا ۵۰ سال سن می‌توانند به شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه و تقاضای بیمه کنند.
دوشنبه، 28 مرداد 1398 - 09:06

بودجه بیمه بافندگان محقق نشد
اکوفارس: رئیس مرکز ملی فرش ایران اظهار داشت: پس از برجام، ما صادرات خوبی به آمریکا داشتیم به طوری که 29 درصد آمار صادراتی ما مربوط به این کشور و پس از آن به آلمان با 14 درصد بود. پس از شروع تحریم‌ها، بازار آمریکا به صفر رسید و متاسفانه جایگزینی برای آن پیدا نشد اما صادرکنندگان ما به دنبال بازارهای جدید هستند.
یکشنبه، 27 مرداد 1398 - 13:46

آمار بیمه‌شدگان روستایی برای نخستین‌ بار استانداردسازی می‌شود
اکوفارس: سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از استانداردسازی آمار جمعیت زیرپوشش بیمه کشاورزان برای نخستین‌ بار خبر داد و گفت: بر اساس آمار استاندارد شده ورودی‌ های صندوق حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است اما اعضای فعال صندوق را یک میلیون و ۱۲۰ هزار نفر تشکیل می‌دهند.
پنجشنبه، 24 مرداد 1398 - 19:03

بیمه‌ها موظف به خرید راهبردی خدمات سلامت هستند
اکوفارس: معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در قانون برنامه ششم توسعه به بیمه‌های درمانی دو تاکید مهم شده است؛ اول این‌که بیمه‌های درمانی موظف به انجام خرید راهبردی خدمات سلامت هستند و دوم این‌که بر مبنای پرونده الکترونیک سلامت، خرید خدمت انجام دهند.
چهارشنبه، 23 مرداد 1398 - 11:22

ناترازی بیمه‌ای چیست؟
اکوفارس: علی حیدری (نایب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی) در یادداشت پیش‌رو به تشریح شرایطی می‌پردازد که می‌تواند به «ناترازی بیمه‌ای» بیانجامد؛ شرایطی که محصول ناکارآمدی سیستم بیمه‌ای و تامین اجتماعی است.
سه شنبه، 22 مرداد 1398 - 13:29

بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان رشد تولید را فراهم می کند
اکوفارس: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب فضای مناسبی را برای کارفرمایان به منظور افزایش تولید فراهم می کند.
سه شنبه، 22 مرداد 1398 - 12:49

در چه مواردی بیمه بیکاری قطع می‌شود؟
اکوفارس: مطابق قانون بیمه بیکاری، در موارد ذیل مقرری بیمه بیکاری قطع می‌شود.
یکشنبه، 20 مرداد 1398 - 20:07

لزوم معافیت صنعت بیمه از مالیات بر ارزش افزوده
اکوفارس: مالیات بر ارزش افزوده، باید از کلیه فعالان اقتصادی که مال‌التجاره دارند دریافت شود، لذا دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مصارف ضروری نظیر آب و برق و سپس استرداد یا تهاتر آن، با ماهیت مالیات بر ارزش افزوده، که باید به فعالان اقتصادی تعلق گیرد، منافات دارد.
شنبه، 19 مرداد 1398 - 15:53

نظارت مستقیم بیمه‌شدگان و عدم تغییر نرخ حق بیمه کارگران
اکوفارس: رییس مجمع کارگران استان تهران، گفت: تغییر ساختار سازمان تامین اجتماعی، نظارت مستقیم بیمه‌شدگان، عدم تغییر نرخ حق بیمه کارگران و عدم تغییر شرایط را در کارهای سخت و زیان آور را ازجمله نیازهای جامعه کارگری برشمرد.
شنبه، 19 مرداد 1398 - 15:48

بخشودگی جرایم بیمه ای مشکلات کارفرمایان در تولید را کاهش می دهد
اکوفارس: عضو کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب را گامی برای کاهش مشکلات کارفرمایان و نیز وصول مطالبات معوق سازمان تامین اجتماعی در جهت ایفای به هنگام تعهدات دانست و گفت: اجرای این طرح همراهی با کارفرمایان در مسیر تولید و اشتغال پایدار است.
شنبه، 19 مرداد 1398 - 14:19

فقط ۳۸ درصد از خسارات پرداخت شد
اکوفارس: به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، صنعت بیمه تاکنون ۱۴۲ میلیارد تومان به آسیب‌دیدگان سیل پرداخت کرده است؛ اما این مبلغ هنوز با آخرین پیش‌بینی‌های رسمی از کل خسارات مرتبط با سیل که حدود ۳۶۵ میلیارد تومان است فاصله زیادی دارد.
شنبه، 19 مرداد 1398 - 14:06

تسهیلات ثبت‌نام بیمه تکمیلی برای خبرنگاران
اکوفارس: صندوق اعتباری هنر به مناسبت روز خبرنگار تسهیلاتی را برای ثبت نامه بیمه تکمیلی خبرنگاران اعلام کرد.
پنجشنبه، 17 مرداد 1398 - 14:23

تعداد افرادی که بیمه بیکاری می‌گیرند
اکوفارس: مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اشاره به اشتغال مجدد حدود ۱۸ هزار مقرری‌بگیر بیمه بیکاری گفت: هم اکنون حدود ۲۶۲ هزار نفر از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.
سه شنبه، 15 مرداد 1398 - 13:47

بیمه‌های اجتماعی و مراقبت بلند مدت از سالمندان
اکوفارس: حسام نیکوپور، پژوهشگر حوزه رفاه و تامین اجتماعی در یادداشت پیش‌رو، با اشاره به بحران سالمندی در ایران بر ضرورت گسترش بیمه‌های اجتماعی تاکید می‌کند.
سه شنبه، 15 مرداد 1398 - 11:06

ثروت‌ بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به جیب پزشکان سرازیر شد
اکوفارس: اکبر قربانی (عضو کارگروه‌های درمان دبیرخانه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و دبیر کمیته بیمه و درمان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) می‌گوید: بیمارستان‌های تامین اجتماعی باید در یک سیستم واحد متمرکز شوند تا بتوان آنها را به صورت سه‌جانبه اداره کرد.
سه شنبه، 15 مرداد 1398 - 10:45

بدهی ۱۰۰۰میلیاردی یک خودروساز به صنعت بیمه
اکوفارس: دبیرکل سندیکای بیمه‌گران با اشاره به بدهی شرکت سایپا به شرکت‌های بیمه گفت: این بدهی هزارمیلیارد تومانی از سود ۹۰۰ میلیارد تومانی شرکت‌ها بیشتر شده است.
دوشنبه، 14 مرداد 1398 - 23:53

ایام مقرری بیمه بیکاری جزء سابقه بیمه‌‌ای کارگر محسوب می‌شود
اکوفارس: مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اشاره به اشتغال مجدد حدود ۱۸ هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری، گفت: هم اکنون حدود ۲۶۲ هزار نفر از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.
دوشنبه، 14 مرداد 1398 - 14:10

جزییات افزایش تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان از اول شهریور جزییات افزایش تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان از اول شهریور
اکوفارس: مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد که سقف تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان در مواردی از هزینه های بستری، جراحی و پاراکلینیک دوبرابر می شود.
دوشنبه، 14 مرداد 1398 - 09:50

۱۳ شهریور آخرین فرصت استفاده از قانون بخشودگی جرایم بیمه ای است
اکوفارس: مدیرکل وصول حق بیمه سازمان تامین اجتماعی گفت: اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از ۱۳ خرداد در شعب تأمین اجتماعی سراسر کشور آغاز شده است و ۱۳ شهریور مهلت اجرای این قانون به اتمام می رسد.
یکشنبه، 13 مرداد 1398 - 15:42

بیمه زنان خانه‌دار 300 میلیارد تومان اعتبار دارد
اکوفارس: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه سال 98 مبلغ 300 میلیارد تومان برای بیمه زنان خانه دار تخصیص داده شده است.
یکشنبه، 13 مرداد 1398 - 01:25

استفاده از مفاهیم بیمه در تبلیغات
اکوفارس: گروه بنگاه‌ها : یکی از راهکارها برای درونی شدن فرهنگ بیمه در لایه‌های مختلف اجتماعی، رجوع به مفاهیم بیمه و استفاده از آنها در تبلیغات است، مفاهیمی که با شاخص‌ها و خصوصیات فردی و اجتماعی مردم همخوانی داشته باشد. کمپین تبلیغاتی جدید بیمه معلم با مضامینی چون «من بیم دارم»، «من بیمه دارم» آغاز به‌کار کرد، رویکردی که تلاش کرده در مسیر ایجاد ارتباط بین مفهوم «بیم» و «بیمه» حرکت کند و مخاطب را با این مفاهیم در گیر کند، درگیری که در نهایت به آگاهی مخاطب نسبت به یکی از مفاهیم اصلی بیمه ختم می‌شود و این آگاهی به درونی‌سازی مفهوم بیمه در مردم کمک می‌کند.
شنبه، 12 مرداد 1398 - 16:03

٢٠٠ هزار بانوی ایرانی بیمه زنان خانه‌دار دارند
اکوفارس: مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: در حال حاضر ٢٠٠ هزار بانوی ایرانی در کشور از خدمات بیمه زنان خانه دار بهره مند هستند و در تهران ۶٢ هزار بانو از این بیمه استفاده می کنند.
شنبه، 12 مرداد 1398 - 14:06

ایران عضو هیات مدیره شرکت بیمه اتکایی آسیا شد
اکوفارس: مراودات صنعت بیمه ایران با کشورهای منطقه، علیرغم تحریم‌های بین‌المللی وارد فضای تازه‌ای شده که بر اساس آن، رئیس کل بیمه مرکزی ایران عضو هیات مدیره شرکت بیمه اتکایی آسیا شد.
شنبه، 12 مرداد 1398 - 10:22

صفحه بعد
   تازه ها  
  ترافیک در جاده کرج - چالوس سنگین است
  قدوس مصدوم شد
  «قاضی خان» غرق در آتش؛ جنگل‌های ایلام یاور ندارد+تصاویر
  ترامپ: اروپایی‌ها باید اتباع داعشی خود را بپذیرند
  آمریکا ناو بدون سرنشین می‌سازد
  ریز پلاستیک‌های موجود در آب، خطری برای انسان ندارند
  وام بانکها به چرخ تولید می رسد یا به جیب کارمندانشان می رود
  وزیر دفاع آمریکا احتمال تلاش برای توقیف نفتکش ایرانی را رد نکرد
  ارتش سوریه کنترل کامل «خان شیخون» را در دست گرفت
  عکس/ رونمایی از پیراهن فصل جدید پرسپولیس
  سرقت از هزار کارت بانکی توسط دو نوجوان
  روزنامه جمهوری اسلامی:نتایج کنکور امسال فاجعه است
  حذف چهار صفر از پول ملی زندگی مردم را آسان‌تر می‌کند
  ارائه خدمات پزشکی رایگان به مناسبت روز پزشک در تهران
  ثروت کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا چقدر است؟
  ترامپ: کارهایی که من برای اسرائیل کرده‌ام، بی‌سابقه است
  تصاویر/ دیدنی های امروز
  دادگاه پسری را که فرد متجاوز به خود را کشته بود،مستحق قصاص ندانست
  تورم در اروپا چقدر است؟
  سامانه «باور373» چه ویژگی‌هایی دارد؟
 
 
 
© اکوفارس 1390
info@ecofars.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار